ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme Nasıl Yapılır

ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme

ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme makalemizde ZTE ZXHN H168N modemde mac filtreleme işleminin nasıl yapacağınızı paylaşacağız.

ZTE modeme bilginiz dışında kullanıcıların bağlandığını düşünüyorsanız. ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme işlemi tam size göre.  Cihazların değişmeyen MAC Adresini kullanarak modeminizde güvenli bir kablosuz ağ erişimi kullanabilirsiniz. Yapılacak olan bir kaç basit işlem ile modeminize sadece izin verdiğiniz cihazlar bağlantı kuracaktır ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme yaparken modeme bağlantı kurmasını istediğiniz cihazların Mac adreslerini bilmemiz gerekecektir. Bağlantı kuracağınız cihazlardan biri TV ise öncelikle Televizyonun MAC Adresini Öğrenme makalemizi okumanızda ciddi fayda görüyorum.

Mac adresi her cihaza özgü üretildiği zaman verilen fiziksel adres olup değiştirilemez. Cihazların Mac adreslerine ulaştıktan sonra ZTE ZXHN H168N modeme bağlı cihazdan Mac filtreleme işlemine başlayabiliriz.

ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme

ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme
ZTE ZXHN H168N Modemin IP Adresi

ZTE ZXHN H168N modeme bağlı cihazdan tarayıcınızı (internet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açıyoruz. Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme
ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme – Oturum Açma Ekranı

Kullanıcı Adı: admin Şifre: ttnet Oturum Aç seçeneğine tıklıyoruz. Modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresini değiştirmek istiyor musunuz?  Tamam İp tal seçenekleri açılacaktır. İptal seçeneğine tıklıyoruz.

ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme
ZTE ZXHN H168N Modem MAC Filtreleme – Ağ Girişi

ZTE modemin arayüzüne giriş yaptıysak açılan sayfada yer alan seçeneğine tıklıyoruz. WLAN seçeneğine tıklıyoruz. Erişim Kontrol Listesi seçeneğine tıklıyoruz.

ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme
ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme-Mod- Devre dışı

Açılacak olan sayfada yer alan Mod: Devre Dışı bölümüne tıklıyoruz.

ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme
ZTE ZXHN H168N Modem MAC Filtreleme- Kaynak MAC Adresi

Mod alanını İzin ver olarak değiştiriyoruz.

Etkinleştir işaretli olması gerekiyor. Mod İzin verme Tip: Köprü Kaynak MAC Adresi alanına alanına ZTE H168N modeme kablosuz olarak bağlantı kurmasını istediğimiz cihazın MAC adresini yazıyoruz.

Bulunduğunuz ortamda birden fazla cihaz var ise modeme bağlantı kurmasını istediğimiz cihazların Mac adresini öğrenerek Ekle bölümüne tıklayarak. Kaynak MAC Adresi alanına diğer cihaza ait Mac adresini yazıyoruz.

Yapılan işlem sonucunda ZTE ZXHN H168N MAC Filtreleme işlemini yapmanıza ve sadece izin verdiğiniz cihazların ZTE modeminize bağlantı kurarak, interneti kullanmalarına yardımcı olacaktır. İzin vermediğiniz cihazlar ise modem şifrenizi bilseler dahi kablosuz ağınıza bağlantı kuramazlar.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.