Konu Hakkında Destek Almak için 11820'yi Arayabilirsiniz. Tıkla Ara
16 Mart 2018 Cuma 17:21
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumları / Everest SG-v300 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Everest SG-v300 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Everest SG-v300 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır. Bu makalemizde Everest SG-V300 ADSL Modem Kurulumu yazılı ve görsel olarak anlatacağız. everest sg-v300 kurulum, everest Modem kurulumu, everest sg-v300 arayüz şifresi, everest sg-v300 arayüzü.

Everest SG-V300 ADSL Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı ya da Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin 1, 2, 3 ya da 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız, kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır.  Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlıyabilirsiniz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor ise kablosuz ağlardan Everest ismini bulup bağlan diyorsunuz.Bağlı olarak görünmesi gerekiyor. Modem arayüzünü açması için,

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız. Entere tuşlayınız.

Açılan sayfanın alt bölümünde ‘Kullanıcı arayüzü ‘ yazan bölüme tıklıyorsunuz.

 

Kullanıcı Adı yazan bölüme’admin’ şifre yazan bölümede ‘admin’yazarak giriş yap butonuna tıklıyorsunuz.

Kurulum sayfası gelecektir. Link Türü yazan bölüme tıklıyorsunuz. Hattınız ADSL is ADSL’i VDSL ise VDSL’i seçiyorsunuz. Alt yapınızın ADSL veya VDSL’ mi servis sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz.

Biz kurulum sayfasında Link Türü bölümünde ADSL ‘yi seçtik.

  • Bağlantı türü PPPoE olması gerekiyor.
  • Otomotik PVC Taraması işaretli olması gerekiyor.
  • Kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını yazıyorsunuz.
  • Şifre yazan bölüme servis sağlayıcınızdan aldığınız şifreyi yazıyorsunuz.
  • Kablosuz kurulum–2.4G
  • Kablosuz etkin işaretli olması gerekiyor.
  • Kablosuz SSID yazan bölümün karşısına kablosuz ağ adı belirliyorsunuz.
  • Kablosuz anahtar yazan bölüün karşısına 8-63  karekter arası harf ve rakam içeren unutmuyacağınız kablosuz şifre belirliyorsunuz.
  • Tamam butonuna tıklıyorsunuz. Everest SG-V300 ADSL Modem Kurulumunu gerçekleştirdiniz sorunsuz olarak interneti kullanabilirsiniz. Kablolu veya kablosuz internete giriş yapamıyorsanız. ADSL kullanıcı adınızı ve ADSL şifrenizi kontrol etmeniz gerekiyor. Hatta olabilir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

turkcell 3g vınn wifi şifre değiştirme, turkcell vınn wifi arayüz şifresi, turkcell vınn wifi varsayılan şifre, turkcell vınn wifi şifre değiştirme nasıl yapılır,

Turkcell Vınn WiFi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Turkcell VINN Wifi Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır. Turkcell VINN kablosuz ağ adı ve şifre …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir