Bu makale 15 dakikada Twitter kullanmayı öğrenin, twitter nasıl kullanılır bilmeniz ve Tweet atmanız için tasarlanmıştır.

15 Dakikada Twitter Kullanmayı Öğrenin

Bu makale 15 dakikada Twitter kullanmayı öğrenin, twitter nasıl kullanılır bilmeniz ve Tweet atmanız için tasarlanmıştır. Geri Kalmasın.

Twitter profilinizi ayarlayarak, ilk tweet’inizi göndererek ve Twitter’ı nasıl kullanmak istediğinize karar vererek Twitter’ı nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

15 Dakikada Twitter Kullanmayı Öğrenin

Twitter’ın Giriş Sayfasındaki Kayıt Formu’nu Doldurun

Öncelikle, twitter.com adresine gidin ve sağdaki üç kayıt kutusunu, gerçek adınızı, gerçek e-posta adresinizi veya telefon numaranızı ve yazmanız ve hatırlamanız gereken güçlü bir şifrenizi girin.

Twitter’ın gerçek kişilerle ilgili olması nedeniyle Twitter’a gerçek adınızı vermeniz genellikle iyi bir fikirdir. Sağ? Her neyse, bir sonraki adım, Twitter’dan çok sayıda posta almak istemediğiniz sürece ‘Kişiselleştirilmiş Twitter’ seçeneğinin seçimini kaldırmaktır.

Gerçek e-posta adresinizi de verdiğinizden emin olun. (E-posta adresinizi, kayıt işlemini bitirdiğinizde birkaç dakika içinde doğrulamanız gerekir.)

Adınızı, e-postanızı ve şifrenizi doldurduktan sonra “Kaydol” a tıklayın. (Bir yazılım robotu olmadığınızı kanıtlamak için “insan mısınız?” Kutularını doldurmanız gerekebilir.)

Twitter Kullanıcı Adınızı Seçin

Kaydol’u tıkladıktan sonra Twitter, yeni doldurduğunuz üç öğeyle başka bir sayfa ve en altta önerilen bir Twitter kullanıcı adı gösterecektir. Twitter kullanıcı adınız gerçek adınızdan farklı olabilir, adınız soyadınız ile aynı olması gerekmez.

Twitter’ın önerdiği kullanıcı adı gerçek adınıza dayalı olacak, ancak bunu değiştirmekte özgürsünüz. Gerçek adınız Twitter’da mevcutsa, bu genellikle seçmek için iyi bir kullanıcı adıdır.

Ancak adınız zaten alınmışsa, Twitter, benzer bir kullanıcı adı oluşturmak için adınızdan sonra bir sayı ekler. Bu, adınıza bir numara ekleyerek korkunç bir kullanıcı adı stratejisidir. Önerilen kullanıcı adını, rastgele bir sayıdan biraz daha klas ve daha akılda kalan bir şeye değiştirmek isteyeceksiniz. Bir başlangıç ekleyebilir veya adınızı bir takma adla kısaltabilirsiniz; ya bir sayıdan daha iyidir.

Kullanıcı adınız önemlidir, çünkü Twitter’daki herkese gösterilecek ve Twitter adresinizin URL’sini oluşturacaktır. (Kullanıcı adınız PhilHoite ise, Twitter URL’niz https://twitter.com/YaparimBen olacaktır.)

Bu nedenle, en azından sizin adınız ya da soyadınız ile ideal olarak hatırlayacağınız kısa ve kolay bir şey seçtiğinizden emin olun, böylece size belli bir şekilde bağlısınız. “ProfPhil”, “Phil3” den daha iyidir. Kaptın bu işi. 🙂

İşiniz bittiğinde Hesap Oluştur‘u tıklayın.

Twitter Nasıl Kullanılır

“Tekipler” ve “Ne Takip Edilmeli” Sayfaları Atla

Ardından, Twitter sizi hangi konuların ilginizi çekeceğini soran insanları takip etmeye davet edecek, ancak henüz kullanıcıları takip etmeyecek. Hazır değilsin.

İlk sayfanın altındaki mavi Sonraki Adım düğmesine tıklayarak bu sayfaları atlayın. Ardından, takip eden kişileri bulmak için e-posta kişilerinizi aramanızı isteyen sonraki sayfanın altındaki İçe Aktarma İşlemi Al düğmesini tıklayın.

Email Adresini Anayla

E-posta hesabınıza gidin. Twitter’ın gönderdiği mesajı kontrol edin ve içerdiği doğrulama bağlantısını tıklayın.

Tebrikler, artık onaylanmış bir Twitter kullanıcısın!

Tıkladığınız e-posta bağlantısı sizi Twitter ana sayfanıza veya Twitter ana sayfanıza erişmek için tekrar giriş yapabileceğiniz bir sayfaya götürmelidir. (Önce Twitter’ı kullanmayı öğrenmeye devam etmek istiyorsanız, bu e-posta doğrulama işlemini daha sonraya erteleyebilirsiniz.)

Profilinizi Doldurun

Bir sonraki adım, insanları takip etmeden önce profilinizi ortaya çıkarmak olmalıdır.

Niye ya? Birisi üzerinde “takip et” i tıklamanız genellikle tıklama ve kontrol etmenizi sağlar. Bu olduğunda, profil sayfanızın size kim olduğunu söylemesini istersiniz. Onları “takip etme” ye ikna etmenin bir başka şansı olmayabilir, bu da tweetlerine abone olmak anlamına gelir.

Bu yüzden, Twitter ana sayfanızın üst menüsünde Profil’i tıklayın, ardından Profilinizi Düzenleyin ve ayarları doldurun. Başkalarının gördüğü profil bilgisini ortaya çıkarmak için, ayarlar alanındaki Profil sekmesini tıklayın.

Kendinizin bir fotoğrafını yüklemek genellikle daha fazla takipçi almanıza yardımcı olur, çünkü daha gerçekçi görünmenizi sağlar. Resim simgesinin yanındaki Dosya seç’i tıklayın ve beğendiğiniz bir fotoğrafı bulmak için sabit sürücünüzde gezinip yükleyin.

Ardından, bio kutusuna kendinizin (160 karakterden daha az) kısa bir açıklama ekleyin. Buradaki iyi metin, daha ilginç görünmenizi sağlayarak takipçilerin ilgisini çekmeye yardımcı olur. Ayrıca şehrinizi belirterek ve bu kutulara sahip olabileceğiniz herhangi bir web sitesine bağlantı vermeye de değer. 15 dakikada twitter kullanmayı öğrenin

Kısa profili doldurarak Kaydet’i tıklayın.

Tasarım renkleri ve arka plan resminizi “tasarım” sekmesine tıklayarak özelleştirebilirsiniz, bu da iyi bir fikirdir.

İlk Tweetinizi Gönderin

Başlamak ve gerçek bir Twitterer olmak için hiç şüpheniz olmadığından, ilk tweet’inizi gönderin. Bu mesajları göndermek, Twitter’ı öğrenmenin en iyi yolu olabilir – yaparak öğrenme.

Facebook durum güncellemesi gibi bir şey, sadece gönderdiğiniz Twitter mesajları varsayılan olarak herkese açık ve kısa olmalı.

Bir tweet göndermek için, “Neler Oluyor?” Diye soran metin kutusuna 280 karakterden veya daha az bir mesaj yazın.

Yazarken karakter sayısı düşüşünü göreceksiniz; eksi işareti belirirse, çok yazdınız. Birkaç kelimeyi kesin ve mesajınızdan memnun kaldığınızda Tweet düğmesini tıklayın.

Tweetiniz henüz kimseye gönderilmiyor, çünkü hiç kimse sizi takip etmiyor veya tweet’lerinizi almaya abone değil. Ancak, tweet’iniz, Twitter sayfanızda ya şimdi ya da daha sonra durduran herkes tarafından görülebilir.

Garip Twitter dilini kullanmak için dürtüye (şimdilik) diren. Lingo’yu gittiğin gibi öğreneceksin.

Yani bu kadar. Sen bir Twittercısın! Öğrenecek çok şey var ama sen yoldasın.

İş veya Kişisel Hedefler için Twitter’ı Nasıl Kullanacağına Karar Verme

Twitter eğitimine başladığınızda, sonraki adımınız kimler tarafından takip edileceğine ve ne türden takipçilerin ilgisini çekeceğine karar verecektir.

15 Dakikada Twitter Kullanmayı Öğrenin dedik. Umarım verilen bilgiler öğrenmenize yardımcı olmuştur.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.