AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / 7 Online Dolandırıcılık ve Korunma Yolları
Dolandırıcılıktan Korunmak, Online Dolandırıcılık, Online Virüs, Virüslerden Nasıl Korunulur
Dolandırıcılıktan Korunmak, Online Dolandırıcılık, Online Virüs, Virüslerden Nasıl Korunulur

7 Online Dolandırıcılık ve Korunma Yolları

Son Güncelleme:

Bu makalede en çok yaygın olan 7 Online Dolandırıcılık ve Dolandırıcılıklardan Korunma Yolları hakkında bilgi aktaracağız. Geçtiğimiz yüzyılda teknolojinin geliştiği gibi, insani yönden insanlığında gelişmesini isterdik.

Alakalı Sorular:

dolandırıcılık, internet dolandırıcılığı, dolandırıcılık suçu, online dolandırıcılık,

Aslından son yüzyıl içinde bir çok ilerleme kaydettik. Daha çok eğitim aldık, bebek ölümlerinin sayısı azaldı, teknolojiyi kullanma oranı arttı. Buna bağlı olarak ta beklenti sürekli yükseldi.

7 Online Dolandırıcılık ve Korunma Yolları

Gelişmenin yanında birbirimizi aldatmakta bizim eğilimlerimizden biridir. Dolandırıcılık zamanla gelişmiş olsa da, insanlık tarihi boyunca tüm sanatları kullanmıştır.

Mesela: Sigorta Dolandırıcılığı Antik Yunan’da yaygındı. Dolandırıcılar yabacı limanlarda gemileri gizlice batırarak onları politikalarına uymak zorunda bırakıyorlardı. Gemileri batan kişiler Gemicilik Sigortası yaptırmayı düşünüyordu. Başarılıda olunuyordu.

Teknoloji Dolandırıcılığı kat kat öte bir duruma taşımıştır. Ancak teknolojiyi doğru be bilinçli kullanmak bu dolandırıcılıklardan kişileri korumaktadır. Yani bize düşen bilinçli olmak.

Öyle yada böyle dolandırıcılar hak ettikleri yeri bulmuşlardır. Online işlenen  Dolandırıcılık ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında aşağıdaki grafiğe göz atın.

7 Online Dolandiricilik ve Korunma Yollari 0

  • dolandırıcılık,
  • internet dolandırıcılığı,
  • dolandırıcılık suçu,
  • online dolandırıcılık,

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.