hızlı şarj programı android, android telefonu hızlı şarj etme, android hızlı şarj uygulaması, android telefon nasıl hızlı şarj edilir, android telefonu daha hızlı şarj etmenin yolları,

Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmenin Yolları

Hiç android telefonunuzu biraz daha hızlı şarj edebileceğinizi düşündünüz mü? Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmenin Yolları size faydalı olacaktır.

Makalemiz ile Android telefonunuzun kısa bir süre içinde tamamen şarj edilmesine yardımcı olabilecek birkaç hızlı şarj etmek için püf noktaları paylaşacağız. Android telefonu hızlı şarj etme.

Gelen Sorular:

Ortalama kullanıcılar, Android telefonlarının pil ömrüyle birlikte sorunsuz olabilir. Ancak, sıklıkla çeşitli görevleri yapmak için telefonunuzu kullanırsanız, pilin daha hızlı boşalmasına neden olabilir. Bu nedenle, telefonunuzu daha sık şarj etmeniz gerekebilir. Bazen Android telefonunuzu veya sekmenizi tamamen şarj etmek daha uzun süre beklemek rahatsız edici gibi görünebilir. Ancak, çok yardımcı olabilecek bazı akıllı şarj püf noktalarını takip edebilirsiniz.

Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmenin Yolları

hızlı şarj programı android, android telefonu hızlı şarj etme, android hızlı şarj uygulaması, android telefon nasıl hızlı şarj edilir, android telefonu daha hızlı şarj etmenin yolları,

Bu işlemlerde telefonunuzun hızlı bir şekilde şarj edilmesini önleyen herhangi bir donanım sorunu olmadığını doğrulamanız gerekir. Çünkü, donanımsal sorunlarda bu işlemler işe yaramaz. Pahalı bir akıllı telefon kullanıcısı değilseniz, telefonunuzun şarj hızını artıran bu hileler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1. Telefonunuzu Kapatın

Çoğu kişi, telefonunu tam olarak şarj ettirmeleri gerektiğinde bunu yapar. Telefonu kapattığınızda, pili boşaltan bir şey kalmaz. Dolayısıyla, cep telefonunuzun şarj olması daha kısa sürer.

2. Uçak Modu

Telefonunuzu kapatmak istemiyorsanız, uçak moduna açabilirsiniz. Telefonunuzdaki tüm ağ etkinliklerini devre dışı bırakacaktır. Şebeke, bir telefonun pilini hızlı bir şekilde boşaltan büyük bir şeydir. Şebeke sinyali yetersizse, telefonunuz kendisini tamamen şarj etmek çok uzun sürebilir. Dolayısıyla android telefonunu şarj ederken uçak modunu açmanız iyi bir fikirdir. Uçak modunu açmak için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın ve uçak simgesine hafifçe dokunun.

3. Pil Tasarruf Modunu Açın

Herhangi bir önemli çağrı kaçırmamak için uçak modunu açmak istemeyebilirsiniz. Ancak, android telefonunuzu daha hızlı şarj edebilirsiniz. Bunu yapmak için, pil tasarrufu modunu etkinleştirmeniz gerekir.

4. Üçüncü Taraf Uygulamalarını Kullanın (Android Hızlı Şarj Uygulaması)

Android’de yerleşik pil tasarrufu bir şekilde yeterlidir. Ancak, daha fazla işlevsellik ve yeterli performans istiyorsanız, Android telefonun daha hızlı şarj edilmesine yardımcı olabilecek bazı pil tasarrufu uygulamaları bulunmaktadır. PlayStore mağazasındaki ünlü uygulamaları araştırıp bulabilirsin. Battery Doctor ,  DU Battery Saver vb. gibi birkaçından bahsedebilirim. Bu uygulamalar, bir Android cihazını daha kolay bir şekilde hızlı bir şekilde şarj etmenize yardımcı olabilir.

Akıllı Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek İçin Gelişmiş Püf Noktaları:

Android telefonunuzu daha da hızlı şarj etmek isteyebilirsiniz. Yani, bu gelişmiş ipuçlarını göz önünde bulundurmalısınız.

1. PC USB yerine Duvar Şarj Aleti kullanın:

Bazılarınız USB’yi bir PC’ye veya dizüstü bilgisayara bağlayarak telefonu şarj edebilir. Bu akıllı telefonu çok yavaş şarj eder. Yani, her zaman duvar prizi kullanmayı düşünün. Akıllı telefona düşündüğünüzden daha hızlı şarj eder.

2. İyi Şarj Cihazı ve Kablo kullanın:

Telefonunuzu şarj eden bir şarj aletinin iyi durumda olduğu anlamına gelmez. Kalitesiz bir şarj cihazı veya kablo kullanmak, akıllı telefonu daha hızlı şarj etmek için herhangi bir püf noktasını gereksiz hale getirir. Yani, her zaman iyi ve orijinal bir ürün kullanın.

3. Hızlı Şarj Aletleri’ni düşünün:

Piyasada birçok hızlı şarj cihazı mevcut. Bunları kullanmayı düşünebilirsiniz. Örneğin, HTC’nin Hızlı Şarj cihazından bahsedebilirim. Web de pek çok benzer öğeyi bulabilirsiniz. Hızlı bir şarj cihazı kullanarak, telefonunuzu çok daha hızlı şarj ettirebilirsiniz.

4. Telefonun Kasasını Çıkarın:

Bu hüner sizin için işe yaramayabilir gibi görünüyor. Fakat, şarj hızını farkedilmeden artırır. Şarj olurken telefonunuzun aşırı ısınması sorunu varsa, çok yardımcı olabilir.

Ayrıca Bakınız: Araçlar için En iyi 5 Android Müzik Uygulaması

Bunlar, Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmenin Yolları. Yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.