App store hesap açma nasıl yapılır, apple hesap.

App Store Hesap Açma Nasıl Yapılır

App Store Hesap Açma, iPhone, iPad veya iPod touch’ ınızda apple store yada iTunes için hesap açmak nasıl yapacağınızı anlatacağız.

App Store hesap açma işlemi oldukça basit olup bir kaç adımda kendinize özgü Apple kimliği oluşturmuş olacaksınız. Apple kimliği oluşturduktan sonra App store yada iTunes’ a giriş yapabilecek istediğiniz uygulamaya giriş yaparak yedekleme yapabilecek yada istediğiniz uygulamaları indirebileceksiniz.

App Store Hesap Açma Nasıl Yapılır

Iphone telefonumuz dan Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Apple kimliği oluştururken çok fazla beklememiz gerekiyor çünkü yaklaşık iki dakika sonra sayfa başa atacaktır.

 

Açılan sayfada iCloud seçeneğine tıklıyoruz.

 

Birkaç saniye bekliyoruz.

Doğum tarihimizi seçmemiz için alan açılacaktır. Açılan alanlara doğru bilgileri yazmanızı yada seçmenizi öneriyoruz, iCloud şifrenizi unutmanız halinde yazdığınız bilgiler şifrenizi sıfırlama işlemi yapmanıza yardımcı olacak bilginiz olsun.

Doğru bilgiler yazmak istemiyorsanız doğum yılınızı 18 yaş ve üstü seçebilirsiniz. Doğum tarihinizi seçtikten sonra İleri seçeneğine tıklıyoruz.

 

 

Ad, Soyadı Bölümleri açılacaktır, adımızı soyadımızı yazdıktan sonra İleri seçeneğine tıklıyoruz.

 

E-posta Adresi, Ücretsiz iCloud adresi alın seçeneğini işaretliyoruz. İleri seçeneğine tıklıyoruz.

 

E-posta adresi bölümüne kullanmak istediğimiz kullanıcı adı yazıyoruz. İleri seçeneğine tıklıyoruz.

Yazdığımız kullanıcı adı farklı iphone kullanıcısı tarafından alınmamışsa kullanıcı adınızın yazdığı örneğin; ‘[email protected] ‘ iCloud oluşturulsun mu? iCloud e-posta adresinizi oluşturduktan sonra değiştiremezsiniz. Uyarı mesajı çıkacaktır, kullanıcı adımızdan eminsek Devam seçeneğine tıklıyoruz.

Parola, Parola Doğrula yapıyoruz. Parolanız en az 8 karakter uzunluğunda olmalı ve bir rakam,bir büyük ve bir küçük harf içermelidir. Apple kimliğimz için parola oluşturuyoruz. İleri seçeneğine tıklıyoruz.

 

hesabımızın şifresini unuttuğumuz da sıfırlama işlemi gerçekleştirebilmek için güvenlik amaçlı üç farklı soru seçmemizi ve soruları cevaplamamız için alana yönlendirecektir.

Soru 1 ‘i bölümünden güvenlik sorusunu seçtiyseniz İleri butonuna tıklıyoruz. Cevap bölümü açılacak, soruyu kendimize özgü cevaplıyoruz. İleri seçeneğine tıklıyoruz.

Soru 2 bölümünden farklı güvenlik sorusu seçiyoruz ve cevapladıktan sonra ileri seçeneğine tıklıyoruz.

Soru 3 seçeneğini de cevapladıktan sonra Apple kimliğimizin son adımlarına ulaşmış olacağız.

Hükümler ve koşullar bölümünden Kabul Et seçeneğine tıklıyoruz.

Son olarak Apple kimliği oluşturduktan sonra iphone’ umu bul özelliğini açmanızı öneriyoruz. Bu özellik  cihazın kaybolması durumunda yada cihaz başkasının eline geçtiği zaman bilgisayardan www.icloud.com sitesine giriş yapıyoruz ve cihazın nerede olduğunu haritadan görebiliyoruz. Bu yüzden iphone’ umu bul özelliğini Açık konuma getirmeniz gerekiyor.

App store hesap açma işlemini tamamlamış olduk umarım makalemiz sizin için faydalı olmuştur.

 

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.