AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / ASUS DSL-AC56U Modem Kurulumu
ASUS DSL-AC56U Modem Kurulumu

ASUS DSL-AC56U Modem Kurulumu

ASUS DSL-AC56U Modem Kurulumu makalemizde yazılı ve görsel olarak ASUS AC56U Modem Kurulumunu en ince ayrıntısına kadar anlatacağız.

ASUS DSL-AC56U modem kuruluma başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin arka kısmında yer alan ethernet girişine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu tak tıktığımız da modemin üzerinde DSL ışığı sabit yanıyorsa ASUS DSL-AC56U modem kurulumu na başlayabiliriz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada bilgisayar, Laptop kullanmıyorsanız kablosuz özelliği olan herhangi bir cihazdan ASUS DSL-AC56U modemin kablosuz ağ adına bağlantı kurmamız modemin arayüzüne ulaşmamız için yeterli olacaktır.

ASUS DSL-AC56U modeme kablolu yada kablosuz bağlıysanız modem kuruluma başlayabiliriz.

ASUS DSL-AC56U Modem Kurulumu

ASUS DSL-AC56U modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

Ok seçeneğine tıklıyoruz.

ASUS DSL-AC56U modemin arayüzü açılacaktır. Sol kısımında Quick Internet Setup Wizard (Hızlı
Internet Ayarı Sihirbazı) kısmına tıklıyoruz.

User Name: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız kullanıcı adını yazıyoruz.

Password: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız Şifreyi yazıyoruz.

Next seçeneğine tıklıyoruz.

Annex A seçeneğine tıklıyoruz. Next butonuna tıklıyoruz.

Country (Ülke) bölümüne Türkiye, ISP kısmını da Alcatel PPPoE seçeneğini seçioruz. NEXT butonuna tıklıyoruz.

Wireless Setting (Kablosuz ayar) ları yapacağımız sayfa açılacaktır.

Network Name(SSID) Bölümünün karşısına kablosuz olarak bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız ad  yazıyoruz. Bu alana yazacağımız ad bizim kablosuz ağ adımız olacak.

Network Key(Ağ Anahtarı) Bölümünün karşısına kablosuz olarak bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız unutulmaması gereken 8-64 karakter arası içinde hem harf  hemde sayı bulunan şifre yazıyoruz. Bu alana yazacağımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Next seçeneğine tıklıyoruz.

ASUS DSL-AC56U modem kurulumu makalemizi adım adım takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Sorun yaşadığınız bir nokta olursa yorumlarda bize iletin. Yardımcı olmaya çalışalım.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.