AnaSayfa / Blog / En iyiler / Müzik indirmek için en iyi site [Proje Müzikleri]

Müzik indirmek için en iyi site [Proje Müzikleri]

Müzik indirmek için en iyi site, makalemizde projelerde kullanmak üzre ücretsiz olarak müzik indirebileceğiniz 4 web sitesi bilgisi vereceğiz.

Bir film yapımcısı ya da YouTube vlogger iseniz, doğru müziğin projelerinizi bir sonraki seviyeye taşıyabileceğini biliyorsunuz. Ne yazık ki, herkes yetenekli bir müzisyen değildir. Neyse ki, projelerinizde kullanmak için telifsiz müzik indirmenize izin veren bir dizi web sitesi var.

Royalty-free, kullanıcıların dosyalar ile istedikleri her şeyi yapabileceği anlamına gelmez. Projenizde indirmek ve kullanmak istediğiniz herhangi bir telifsiz dosyaya atfedilen Creative Commons lisansını her zaman kontrol ettiğinizden emin olun.

Müzik indirmek için en iyi site

** Bensound

www.bensound.com, Fransız müzisyen Ben Tissot’un çalışmalarını içeren bir web sitesidir. Kurumsal videolar, reklamlar, kısa filmler ve belgesellerdeki çalışmaları ile on yılı aşkın bir süredir besteci olarak çalıştı. Bensound.com adlı web sitesi, türüne göre düzenlenmiş bestelerinin aranabilir bir veritabanıdır.

Proje Müzikleri
müzik indirmek için en iyi site

Bensound’da bulunan tüm müzikler Creative Commons lisansı altındadır. Bu, Bensound.com adresine kredi verdiğinizde, müziği herhangi bir multimedya projesinde kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca, Bensound’daki tüm müziklerin lisansa “NoDerivs” maddesi eklenmiştir. Bu, kullanıcıların remiksler veya şarkı sözleri ekleyerek Bensound müziği kullanarak kendi müziklerini yapmasını önler.

Standart lisansa ek olarak, kullanıcılar bir “Pro” lisansı için ödeme yapmayı seçebilirler. Pro lisansı farklı fiyatlandırma yapılarına sahip farklı katmanlarda mevcuttur. Bir Pro lisansı satın almak, kullanıcılara özel parçalar için haklar verir ve müziğin atıfsız olarak kullanılmasını sağlar.

Müzik indirmek için

** Ücretsiz Müzik Arşivi

Adından da anlaşılacağı gibi, Free Music Archive http://freemusicarchive.org/ ücretsiz müzik arşividir. Kullanıcılar ücretsiz olarak herhangi bir parçayı indirebilir. Hepsi farklı türlerde düzenlenmiş bir parça parça mevcut. Bu parçalarla ne yapabileceğinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Her sanatçı veya hak sahibi, parçaların nasıl kullanılabileceği konusunda nihai söz sahibidir.

Proje Müzikleri
müzik indirmek için en iyi site

Free Music Archive’deki tüm müzikler dört Creative Commons lisansından birine giriyor. İlişkilendirme, kredi verdiğiniz sürece parkuru kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ticari Olmayan (“NC”), bunu kar amaçlı bir projede kullanamayacağınız anlamına gelir. Türevler (“ND”), yolu herhangi bir şekilde değiştiremeyeceğinizi belirtir (örn. Remiks). Son olarak, Share-Alike (“SA”) parçayı yeniden düzenlemenize izin verir, ancak aynı lisans altında hazırlamanız gerekir. Projenizde kullanmadan önce bir parça ile ilişkili belirli lisansı iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Bunu yapmak için bir parçanın başlığını tıklayın ve parça sayfasındaki sağdaki sütunda lisans bilgilerini kontrol edin.

Proje Müzikleri

** Moby Free

Moby Gratis, ünlü elektronik müzisyen Moby’nin zihnidir. Moby Gratis sitesi www.mobygratis.com bağımsız film yapımcıları veya kar amacı gütmeyen bir proje için müzik ihtiyacı olan herkes için bir kaynaktır. Kullanıcılar, Moby’in kendi kapsamlı arka müzik kataloğundan 150’den fazla parça indirebilir ve kullanabilir.

Bu listedeki diğer sitelere kıyasla Moby Gratis ile büyük bir fark var. Parçalardan herhangi birini indirebilmeniz için önce kayıt olmanız gerekir. Kayıt olmak ücretsizdir ve indirmek için mevcut müziğe göz atmanızı sağlar. Kullanmak istediğiniz parçayı (veya parçaları) bulduktan sonra, bir uygulama doldurmanız gerekir. Başvurulardaki kararlar genellikle 24 saat içinde gönderilir. Verildi, biraz daha fazla çaba gösteriliyor. Ancak, film skorlarıyla kapsamlı çalışmalar yapan dünyaca ünlü bir müzisyen tarafından bestelenmiş müzik arıyorsanız, buna değer olabilir.

Müzik indirmek istiyorum

** Ses engelleri

www.audioblocks.com 100.000’den fazla farklı ses parçasına ev sahipliği yapar. Mevcut parçaların her biri % 100 telifsizdir ve kişisel veya ticari projelerde kullanılabilir. Ayrıca, kullanıcılara istedikleri kadar indirebilecekleri bir indirme başlığı yoktur. Kütüphane, ürpertici atmosfer müziğinden yukarı tempo orkestral parçalarına kadar geniş bir alana yayılmıştır.

Müziğe ek olarak, Audioblock’lar amatör film yapımcıları için mükemmel bir ses efektleri çeşitliliğine sahiptir. Ses engelleri, rekor çiziklerden patlayan gök gürültüsüne kadar her fırsatta bir şeylere sahiptir. Hepsinin ötesinde, Audioblock’lar kendi ezgileriyle uğraşmak isteyen kullanıcılar için tümüyle bir döngüye sahiptir.

Peki size göre Müzik indirmek için en iyi site hangisi ve ücretsiz müzik indirmek için hangi web sitelerini kullanıyorsunuz?

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.