Asus RT N12HP Router Kurulumu

Bu makalede Asus RT N12HP Router Kurulumu Nasıl Yapılır görsel resimli olarak tüm detaylarıyla anlayacağız. Asus RT N12 Router Kurulumu.

Makalede asus rt n12hp router setup, asus rt-n12hp access point kurulumu, asus rt-n12hp kurulumu, asus rt-n12hp router kurulumu, asus rt n12hp kurulum, gibi sorularınıza bu dokümanla cevap alacaksınız.

Asus RT N12HP Router Kurulumu

Asus RT-N12HP Router (Yönlendirici ) Kurulumu yapıla bilmesi için Asus RT-N12HP Router ile modem arası ‘sarı yada gri ‘renkli ethernet kablosu takılı olması gerekiyor. Ethernet kablonuz yada bilgisayarınız bulunmuyorsa kablosuz özelliği olan cihazınız var ise kablosuz ağlardan Asus RT-N12HP Router ‘ınızın kablosuz ağ adını buluyorsunuz.

Bağlantı kuruyorsunuz. Asus RT-N12HP Router’un arayüzüne giriş yapabilmek için kablolu yada kablosuz bağlantı kurmanız gerekiyor.

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.10.1  yazınız. Entere tuşlayınız

  • Username (Kullanıcı Adı) admin
  • Password (Parola ) admin
  • Submit (Gönder) Butonuna tıklıyoruz.

Repeater ( Tekrarlayıcı ) seçeneğine tıklıyoruz.

 

  • Wireless Repeater Mode ( Kablosuz tekrarlayıcı mod ) bölümü açılacaktır.
  • Bu bölümde ana modemimizin kablosuz ağ adını buluyoruz. Yan bölümde yer alan küçük kutucuğu işaretliyoruz.

asus rt n12hp router kurulumu

  • Repeater ssid (Tekrarlayıcı ssid) Bölümüne kablosuz olarak bağlantı kuracağımız ad yazıyoruz.
  • Security key (Güvenlik anahtarı) Bölümüne 8-64 karekter arası unutmayacağınız şifre yazıyorsunuz.

 

Yapılan işlemleri gösteren ekran açılacaktır.

  • Close (Kapat )Butonuna tıklıyoruz. Ayarları kaydediyoruz.

Asus RT N12HP Router Kurulumu

Kablosuz ağ adlarına giriş yapıyoruz. Oluşturduğumuz kablosuz ağ adını buluyoruz. Bağlan butonuna tıkladığımız zaman şifre yazmamız için boş alan açılacaktır. Bu bölüme oluşturduğunuz Kablosuz şifreyi yazdıktan sonra bağlan butonuna tıklıyoruz. Bağlantı kurulunca internet testi yapıyoruz.

Asus RT-N12HP Router Kurulumunu gerçekleştirdiniz. İnternetinizin çekim alanını genişletebilirsiniz. İnternetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.