aztech wl559e kurulum, aztech wl559e kurulumu, aztech wl559e nasıl kurulur, aztech wl559e 300mbps kablosuz sinyal arttırıcı, aztech wl559e access point kurulumu,

Aztech WL559E Access Point Kurulumu

Aztech WL559E Access Point Kurulumu, (Sinyal Artırıcı) kurulumunu yazılı ve görsel olarak anlatacağız. Aztech WL559E Wireless-N Access Point Kurulumu.

Makalemizi inceleyerek aztech wl559e 300mbps kablosuz sinyal artırıcının nasıl kullanıldığını öğrenebilir ve alanınızı genişletebilirsiniz.

Aztech WL559E Wireless-N Access Point Kurulumunu yapabilmek için modemle bilgisayar veya leptop arası ethernet kablosu takılı olması gerekiyor. Ethernet kablonuz bulunmuyor ise Aztech WL559E Wireless-N Repeater (Sinyal Artırıcı) daha önce kullanıyorsanız kablosuz ağ adınızı bulup bağlanmanız gerekiyor. İlk kurulum yapacaksanız ve ethernet kablosu takma imkanınız bulunmuyor ise Aztech WL559E Wireless-N Repeater (Sinyal Artırıcı) ‘nın kablouz ağ adını bulup bağlanıyorsunuz.

Aztech WL559E Access Point Kurulumu Nasıl Yapılır

Repeater (Sinyal Artırıcı) ‘nın kablosuz ağ adını Repeater (Sinyal Artırıcı) ‘ın barkod bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu işlemin amacı Repeater (Sinyal Artırıcı) ile kablolu veya kablosuz özelliği olan cihazın arasında bağlantı olması Aztech WL559E Wireless Repeater (Sinyal Artırıcı)’nın arayüzüne giriş yapılmasıdır.

Aztech WL559E Wireless-N Access Point Kurulumunu yapabilmek için Repeater (Sinyal Artırıcı) ‘nın IP adresini bilmeniz gerekiyor. Bilmiyorsanız bilgisayar veya leptoptan bağlıysanız. İnternet simgesinin üstüne tıklıyoruz. Ağ ve paylaşım merkezini aç diyoruz. Sol bölümde yer alan bağdaştırıcı ayarları değiştirin bölümüne tıklıyoruz.

Açılan sayfada hangi simgenin üstünde x bulunmuyorsa, bağlı olarak göründüğünüz simgenin üstüne iki kere düz tıklıyorsunuz. Ayrıntılar seçeneğine tıklıyoruz.

Aztech WL559E Access Point Kurulumu Nasıl Yapılır

Açılan sayfada  IPV4 Varsayılan Ağ Geçidi yazan bölümdeki IP adresi Aztech WL559E Wireless-N  Repeater (Sinyal Artırıcı) ‘ nın IP adresidir.

arayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına Aztech WL559E Wireless-N  Repeater (Sinyal Artırıcı) ‘ nın  IP’si olan 10.0.10.254 entere tıklıyoruz.

 • Kurulum : Bölümüne tıklıyoruz.

 • Uygun Kablosuz Network Ağlar bölümü açılacaktır. Ana modemimizin kablosuz ağ adını buluyoruz. Ana modemimizin kablosuz ağ adı görünmüyorsa Yenile butonuna tıklayabilirsiniz. Kablosuz Ağ adımızı bulduktan sonra üzerine tıklıyoruz.
 • Uygula : Butonuna tıklıyoruz.

 • ŞİFRE
 • Kablosuz Şifre: Bölümüne ana modemimizin kablosuz şifresini yazıyoruz.

Aztech WL559E Wireless-N  Repeater (Sinyal Artırıcı) ‘ nın kurulum sayfası açılacaktır.

 • Kurulum seçeneğin tıklıyoruz.

 

 • Access Point seçeneğine tıklıyoruz.
 • SSID yazan bölüme ana modemin kablosuz ağ adını yazıyoruz.
 • Brodcast SSID ( SSID Yayını) : Etkin işaretli olması gerekiyor.
 • Güvenlik Modu : Bölümü ana modemle aynı olması gerekiyor.
 • WPA Parola : Bölümüne ana modemin kablosuz şifresini yazıyoruz.
 • Uygula bölümüne tıklıyoruz.

Aztech WL559E Access Point Kurulumu

Aztech WL559E Wireless-N Repeater (Sinyal Artırıcı) ‘nın kurulumunu gerçekleştirdiniz. Ana modeminizin sinyal alanı içerisinde istediğiniz alana kurulumunu yaparak modem çekim alanını genişlete bilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.