AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Cisco Linksys X2000 Modem Kurulumu
Linksys X2000 Modem Kurulumu, Cisco X2000 Modem Kurulumu, Cisco Modem Kurulumu, Linksys Modem Kurulumu, Cisco Modem IP Adresi, Linksys Modem IP Adresi, 

Cisco Linksys X2000 Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

Cisco Linksys X2000 Modem Kurulumu, IP adresi ve Arayüz Şifresi bilgileri gerektirir. Ayrıca ADSL bilgilerinizi de biliyorsanız okumaya devam edin.

Linksys X2000 Modem Kurulumu işlemlerine  başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Ethernet 1, Ethernet 2, Ethernet 3 ya da Ethernet 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinde ADSL ışığı sabit yanıyorsa  Linksys X2000 kurulumuna  başlayabiliriz.

Cisco Linksys X2000 Modem Kurulumu

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada bilgisayar, laptop kullanmıyorsanız kablosuz ağ adları arasında Linksys X2000 modemin kablosuz ağ adını bularak Linksys X2000 modeme bağlantı kurmanız CAR-984R modemin arayüzüne geçmemize yardımcı olacaktır. Linksys X2000 modeme kablolu yada kablosuz bağlantı yaptıysak kuruluma başlayabiliriz.

1. Adım: Cisco modem ip adresi nedir? Tarayıcımızdan (Explorer Tercih Edilmeli) araç çubuğunu tamamiyle temizliyoruz. 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basıyoruz.

2. Adım: Karşımıza gelen ekranda Kllanıcı Adı ve Parola bölümlerine ” admin ” olarak giriş yapıyoruz.

3. Adım: Karşımıza gelen ekranda önce “Ayarlar” Menüsüne Tıklıyoruz. Daha sonra “Temel Ayarlar” Bölümüne giriş yapıyoruz.  Kırmızı ile belirlenmiş olan bölümleri, ekran görüntülerinde ki gibi dolduruyoruz. ( Kullanıcı adımızın sonuna internet hizmeti aldığımız firmanın uzantısını yazmayı unutmayalım. Örn: @ttnet, @doping vb.

Linksys X2000 Modem Kurulumu, Cisco X2000 Modem Kurulumu, Cisco Modem Kurulumu, Linksys Modem Kurulumu, Cisco Modem IP Adresi, Linksys Modem IP Adresi, 

4. Adım: Sayfayı aşağıya doğru indiriyoruz. Saat dilimini “gmt+2” olarak seçiyoruz. Ayarları kaydet diyoruz.

Linksys X2000 Modem Kurulumu, Cisco X2000 Modem Kurulumu, Cisco Modem Kurulumu, Linksys Modem Kurulumu, Cisco Modem IP Adresi, Linksys Modem IP Adresi, 

5. Adım: Ayarları Kaydetmesini Bekliyoruz.

6. Adım:

Ayarları kaydettikten sonra doğru bir şekilde doldurduysa  internet erişimimiz sağlanmış olacaktır. Daha sonra kablosuz ağ ayarlarına geçelim. .

“Kablosuz” bölüne tıklıyoruz. Daha sonra ” temel kablosuz ayaları” bölümüne giriş yapıyoruz.

Not: Eğer kablosuz ağ ismimizi değiştirmek istiyorsak ” Elle ” bölümünü seçiyoruz. Değiştirmeyeceksek aşağıdaki ağ adı olarak görünecektir.

7. Adım:

Kablosuz ağımız ilk kurulumda şifresiz görünecektir. Bu yüzden ” Kablosuz Güvenliği” tıklayarak ” Güvenlik Modu ” bölümünü tıklıyoruz.

8. Adım:

İlk 3 bölümde ki seçeneklerden herhangi birini seçebiliriz.

9. Adım:

Bu bölümlerden birini seçtikten sonra, onaylamak için karşımıza gelen ekranı ” tamam ” diyerek onaylıyoruz.

10. Adım:

Şifre olarak en az 8 en fazla 63 karakter şeklinde ama, Türkçe karakter olmayacak şekilde belirliyoruz.

11. Adım:

Ve “Ayarları Kaydet” diyoruz.

Linksys X2000 Modem Kurulumu işlemleri bu şekilde tamamlanmıştır. Kurulumda bir hata yapmadıysanız ve ADSl bilgileriniz doğruysa internet erişimi yapabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

7 yorumlar

  1. Tebrik ve teşekkür ederim. 3 saat uğraşmadan sayfanızı inceleseydim ses ve sinir tellerim bu kadar yıpranmazdı.
    Saygılar.

  2. Cookk tsk.ederim.Bayaği uğrasmistim.İyi calismalar.

  3. kolay gelsin benim sorum olacaktı fibernet kapıma kadar geldi, geçmel istedim fakat bana modeminiz kaldırabilir mi diye soru sordu.bu modem vdsl mi acaba kaldırabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.