cnet car854 adsl wireless modem kurulumu

CNet CAR854 ADSL Wireless Modem Kurulumu

CNet CAR854 ADSL Wireless Modem Kurulumu, Ayarlarını bu makaledeki ekran görüntülerine bakarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yepyeni bir Cnet CAR854 ADSL Wireles Modem aldığınızda ilk aşamada kurulumu nasıl yapacaksınız? Bu yazıda birkaç resimle kurulumun aşamalarını sizlerle paylaşacağım. ttnet modem şifre değiştirme

Cnet CAR854 ADSL Wireless Modem Kurulumuna başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Cnet CAR854 ADSL Wireless Modem Kurulumu

Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinde DSL ışığı sabit yanıyorsa Cnet CAR854 modem kurulumuna başlayabiliriz.

Önce 192.168.1.1 IP adresinden modem sayfasını açıyor ve gelen ekranda kullanıcı adı şifre isteyen bölümlere ” admin ” yazarak modem arayüzüne giriş sağlıyoruz.

Cnet CAR854 ADSL Wireless Modem Kurulumu 02

” WAN ” Yazan bölüme giriş yapıyoruz.

WAN bölümünün hemen altındaki “Chanel Config” bölümüne giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi ayarları yapılandırıyoruz.

Cnet CAR854 Kablosuz ayarları için  Wireless altındaki Basic Settings bölümüne giriş yapıyor ve kablosuz ağ yapılandırılmasını aşağıda görüldüğü gibi gerçekleştiriyoruz. 

Cnet CAR854 Kablosuz Güvenlik Ayarları için Wireless altındaki Security bölümüne giriş yapıyoruz ve aşağıda belirtildiği işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Cnet CAR854 Kablosuz Ayarları

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra cnet car854 adsl wireless modem kurulumu işleminiz de tamamlanmış olacaktır. ADSL bilgilerinizde hata yoksa internet erişiminde sorun yaşamazsınız. 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

8 yorumlar

  1. benım bılgısayar casper laptop ve bu ıp adrsıne gırmıyor neden acaba modemı bılgısayara baglamammı lazım once

  2. teşekkürler

  3. dursun yılmaz

    kablosuz nasıl şifre konulacağını bilmiyodum teşkkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.