Instagramda Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme

Instagramda Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme Instagram’ da fotoğraflarımızı olduğu şekilde paylaşamamaktan ve kare olarak kırpmak zorunda olmaktan hepimiz bıktık. Ancak bunun için bulduğum bir çözümü sizinle paylaşmak istiyorum. Squaready ve InstaSize isimli uygulamalardan herhangi birinin indirin.

Bu iki uygulama da ücretsiz. Bu iki uygulamaya benzer NoCrop isminde bir başka uygulama daha var ancak karşınıza sürekli reklam çıkardığı için işlevini yitirdi benim için.

İlk önce Squaready‘ den bahsedeyim. Yapmanız gereken sadece 3 basit işlem var. Öncelikle şunu söyleyeim ugulama ses efektleri içeriyor, isterseniz en tepedeki hoparlör tuşuna dokunarak sesi kapatabilirsiniz. Sesi kapattıktan sonra fotoğraf yüklemek için sol köşedeki dosya butonuna dokunun. Şunu belirtmeliyim ki uygulamayla fotoğraf karesi yakalayamazsınız sadece önceden va olan fotoğrafları seçebilirsiniz. Uygulamadaki kamera butonu ise sizi Instagram’ da #squaready tagli resimlere yönlendiriyor.

Instagramda Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme

Squaready Nasıl Kullanılır

 

Fotoğraf yükledikten sonra fotoğrafa istediğiniz gibi zoom yapabilirsiniz. Daha sonra koşan adam ikonuna basın ve istediğiniz ayarları aşağıdaki bardan yapın. Eğer coarse seçeneğini seçerseniz zoom işlemini daha hızlı yapabilirsiniz, fine seçeneği ise ayarları yavas yapmanıza olanak sağlar bu sayede daha fazla ayar yapabilirsiniz. Fotoğrafla işiniz bittiğinde sağ üst köşedeki paylaşma seçeneğine tıklayın. Fotoğrafınızı ister Fotoğraf Rulo’ suna kaydedin isterseni fotoğrafı Instagram ile açın. Ya da eğer fotoğrafları açan başka uygulamara da sahipseniz onlarla da açmanız münkün.

iPhone ayarlanızından Squaready’ nin fotoğrafınızı #squaready tagiyle paylaşmasını engelleyebilirsiniz. Instagramda Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme

Gelelim InstaSize adlı uygulamaya. Bu uygulamanın diğer uygulamadan farkı sizin fotoğraf karesi çekmenize olanak tanır. Ayrıca aynanda iki fotoğraf yükleyebilirsiniz. İlk fotoğrafınızı seçtikten sonra sol aşağıdaki butona dokunun ve ikinci fotoğrafınızı seçin. Butona tekrar dokunursanız hangi resmin üstte olucağını ayarlayabilirsiniz.Son olarak butona 3. kez basarsanız da orjinal tek fotoğraf haline geri dönüyorsunuz. Bu uygulamada başka bir düzenleme yapamıyorsunuz. Son olarak sağ alt köşedeki butona basarak arka planı beyaz ya da siyah olarak ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafla işiniz bittikten sonra en altta ortada bulunan InstaSize yazısına tıklayıp Open in Instagram seçeneğini seçerek fotoğrafınızı Instagram’ a gönderebilirsiniz. Son olarak uygulamanın ana sayfasındaki ayarlar kısmından otomatik olarak #InstaSize taginin eklenmesine izin vermeyin. Instagramda Fotoğrafları Kare Olarak Kırpmadan Yükleme

InstaSize

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

4 yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler

  2. şadiye derman

    teşekkürler

  3. Paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.