ComboFix Nedir Nasıl Kullanılır

ComboFix Nedir Nasıl Kullanılır Birçok problemi çözüme ulaştıran, bilgisayardaki Amvo.exe, Kavo.exe gibi virüs ve trojanleri temizleyen, kayıt defteri hatalarını düzelten ComboFix Nasıl Kullanılır Öğrenelim.

Önce ComboFix isimli yazılımı Buraya yada aşağıdaki Resime tıklayarak indirin.

Masa üstüne kopyalanan Combofix.exe dosyasını bilgisayarınızın bulaşma şartlarına göre çalıştırın.

ComboFix Nedir Nasıl Kullanılır

ComboFix Nasıl Kullanılır


1. Bilgisayarınızda antivirüs ve anti spyware yazılımları çalışmıyorsa: Bu durumda bilgisayarınızı kapatıp f8 tuşu ile güvenli kipte başlatın. Masa üstünde bulunan Combofix.exe dosyasınında çalışması rootkit virüsleri tarafından muhtemelen engellenecektir. Bu durumda combofix.exe dosyasının adını “x12.exe” olarak değiştirin buradaki x12 ismini kafanızdan sallama bir isim yapabilirsiniz. İsmini değiştirdiğiniz dosyaya çift tıklayın. Combofix çeşitli uyarılar görüntüleyecektir, o uyarılara evet – yes deyip geçin bilgisayarınız combofix tarafından yeniden başlatılana kadar herhangi bir eylemde bulunmayın, bilgisayarınız yeniden başladığında Combofix size bir rapor sunacaktır, o ana kadar bilgisayarınızda bir eylemde bulunmayın.


2. Antivirüs programları ve combofix tıklandığında çalışıyorsa, üstteki adımların hepsini isim değiştirmeden yapabilirsiniz.
Bilgisayarınızda bulunan autorun.inf dosyalarını ve çeşitli spywareleri temizleyen combofix’ e destek olmak amacıyla, tarama bittikten ve temizlik yapın.

Sonra Malwarebytes ile tarama yapın. Bilgisayarınız taramalar sonucunda normal haline döndü fakat antivirüs programınız çalışmıyorsa, bu spywarelerin antivirüs programınızın çalışmasını engelleyecek dosyalarda değişiklik yaptığı anlamına gelir, antivirüs programınızı uninstall edip tekrar yükleyin, güncelleme yapıp tam sistem taraması yapın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

13 yorumlar

 1. Kardeş çok teşekürler

 2. Paylaşım için teşekkürler

 3. DÜNYA ABİDİN

  işte ben buna bilgi derim

 4. işte ben buna bilgi derim

 5. NURSAY NEVESER

  iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 6. MERTCAN GÜL&Cce

  iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 7. HÜSEYİN AVŞAR

  Mükemmel

 8. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.