google telefon uygulaması

Google Telefon Uygulaması v17 Güncellemesi

Google Telefon Uygulaması v17 Güncellemesi, Google destekli cihazlara (örneğin Pixel, Android One vb.) Google Telefon uygulaması için yeni bir güncelleme var. Bu uzun zamandan beri beklenen bir özelliği getiriyor. google telefon uygulamaları, google telefon uygulaması, google play telefon uygulaması.

Daha spesifik olarak, bu, konuştuğunuz kişinin iletişim fotoğrafı olan yüzen widgettır. Gelecekte de veya muhtemelen zaten bazıları için çalışan, yeni Gerçek Zamanlı Metin protokolü desteklemektedir. Google aylarca, Facebook Messenger tarafından popüler hale getirilen sohbet mesajı özelliğine benzer şekilde, telefon uygulamasına yüzen bir widget ekleyerek test yapıyor . İlginç bir özellik olsa da, bugüne kadar kullanmanın tek yolu modded APK diğer hackler oldu. Bu şimdi sürüm 17 ile değişir.

Google Telefon Uygulaması

Görüşme ekranından ayrılırsanız yüzen bir widget görünür. Diğer uygulamalar ve oyunların üstünde görünür kalacaktır. Ekranın iki yanındaki herhangi bir noktaya sürükleyebilir ve düğmesine dokunarak, arama ekranına tekrar girme, hattın sesini kapatma, hoparlöre geçme ya da telefonu kapatma seçeneklerine sahip bir menü açabilirsiniz. Aramayı bitirmek veya kabarcık gizlemek için ekranın altına sürükleyebilirsiniz.

 google telefon uygulamaları, google telefon uygulaması, google play telefon uygulaması, RTT Nedir

 google telefon uygulamaları, google telefon uygulaması, google play telefon uygulaması, RTT Nedir

Şu anda, kayan widget’ı tamamen devre dışı bırakmak için Telefon uygulamasında bir ayar yok. Ancak, ondan kurtulmak istiyorsanız, basit bir numara var. Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasında arayabileceğiniz “diğer uygulamaların üstünde gösterilebilecek” uygulamalar listesini bulun ve Telefon uygulamasında bu özelliği devre dışı bırakın. Aramadaki yeteneği etkilemez, ancak yüzen kabarcığın görünmesini önleyecektir.

Yasal Uyarı: Teardowns, apks (Android’in uygulama paketi) içinde bulunan delilleri temel alır ve mutlaka spekülatiftir ve genellikle tamamlanmamış bilgilere dayanmaktadır. Burada yapılan tahminlerin tamamen yanlış olması mümkündür. Tahminler doğru olduğunda bile, her zaman planların değişebileceği veya tamamen iptal edilebileceği bir şans vardır. Söylentilere çok benzer, resmi olarak duyurulmadan yayımlanana kadar hiçbir şey kesin değildir.

Aşağıda ele alınan özellikler muhtemelen henüz canlı değil veya sadece küçük bir yüzdelik kullanıcı için yaşayabilir. Aksi belirtilmedikçe, apk’yi yüklerseniz bu özellikleri görmeyi beklemeyin.

RTT (Gerçek Zamanlı Metin) Desteği

RTT Nedir

İşitme engelli veya konuşma engelli değilseniz veya birkaç çok özel sektörde çalışıyorsanız, sizin için fazla bir şey ifade etmez. Telefon hizmeti bağlamında, temelde canlı bir çağrı üzerinden metin iletmek için kullanılan bir protokoldür. TTY esasen sabit hatlar üzerinden kullanılmak üzere tasarlanmıştı, bu da giderek daha fazla yaşlanmadığı için daha fazla insan cep telefonlarına geçtiğini gösteriyor. Nisan 2016’da, FCC, RTT veya Gerçek Zamanlı Metin olarak adlandırılan TTY için bir yedek uygulama talimatı verdi . Son teslim tarihi Aralık 2017 için belirlendi.

RTT’nin tüm özelliklerine ve avantajlarına ihtiyacımız yok , ancak asıl özelliği tam olarak neye benzediğidir – yazdığınız her harf bir çağrının öbür tarafına iletilir. Bu, yazmaya başlamanızın ve okuyucuların mesajınızı bitmeden önce algılama fırsatı bulmanızın belirgin bir avantajı vardır. Bu sadece normal konuşma için iyi bir şey değil aynı zamanda acil servislerle birlikte olduğunuzda kritik zaman kazandırabilir.

Ayrıca Bakınız: Eski Telefon & Tabletinizi Güvenlik Kamerası Yapın

Bazı yeni kaynaklara ve bir sürü koda bakarsak, Google’ın da RTT desteğine hazır olduğunu veya oldukça yakınlaştığını düşünüyoruz. Kanıtların çoğu, bir dizi düzen dosyasında ve kodda bulunur, bu yüzden buraya dahil edilmeyecektir.

Çoğu veya tüm taşıyıcılar RTT’yi destekliyor gibi görünüyor, ancak hızlı testlerimde aktive edecek bir yol bulamadım. Şüphelerim, Google’ın teste başlamak için bu güncellemede kısmi desteğe sahip olması, daha sonra uzaktan veya yaklaşmakta olan bir güncelleme ile etkinleştirebileceğidir.

Tekrar belirtmek gerekebilir, teknik olarak öncelikle işitme veya konuşma bozukluğu olan kullanıcılar için tasarlanmış bir özelliktir, ancak RTT yine de herkes için çok yararlı bir özellik olabilir. Bir zamanlar daha kolay erişilebilir duruma geldiğinde, RCS ile biraz rekabetçi olabilir, ancak birçok insan bir miktar değer elde edebilmelidir.

Google Telefon
Google Telefon
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Telefon Screenshot
  • Google Telefon Screenshot
  • Google Telefon Screenshot
  • Google Telefon Screenshot
  • Google Telefon Screenshot
  • Google Telefon Screenshot
  • Google Telefon Screenshot
  • Google Telefon Screenshot

Google Telefon Uygulaması APK, Google tarafından imzalanmış ve mevcut uygulamanızı yükseltir. Şifreleme imzası, dosyanın yüklenmesinin güvenli olduğunu ve herhangi bir şekilde müdahale edilmediğini garanti eder. Google’ın bu karşıdan yüklemeyi cihazınızın yerine koymasını beklemek yerine, birkaç gün sürebilir, diğer APK’lar gibi indirip kurun.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşmanızı ve bu konudaki görüşlerinizi yorum olarak iletmenizi rica ederiz. Mobile ve Bilgisayarınızda yaşadığınız herhangi bir sorunu da bizimle paylaşabilirsiniz. Size yardımcı olmak için burada olacağız.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.