d-link dsl-224 modem kurulumu, d-link dsl-224 kurulum, d-link dsl-224, d-link dsl-224 manual, d'link dsl 224 modem kurulumu,

D-Link DSL-224 Modem Kurulumu

D-Link DSL-224 Modem Kurulumu, yazılı ve resimli anlatım olarak hazırladığımız makalemiz den faydalanarak DLink Modem Kurulumu Yapabilirsiniz.

d-link dsl-224 modem kurulumu, d-link dsl-224 kurulum, d-link dsl-224, d-link dsl-224 manual, d’link dsl 224 modem kurulumu,

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada bilgisayar, leptop kullanmıyorsanız akıllı telefon, akıllı TV yada tabletten de kurulumu yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken işlem kablosuz ağ adları arasında D-Link DSL-224 modemin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmak D-Link DSL-224 modeme bağlı olarak görünen cihazdan

D-Link DSL-224 modem kurulumu yapabilmek için D-Link DSL-224 modemle bilgisayar vaya leptop arasında takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu olması gerekiyor.

D-Link DSL-224 Modem Kurulumu

Tarayıcı olarak hangisi yüklüyse (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.)açıyoruz ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazıyoruz entere tuşluyoruz.

Lütfen Internet erişim servislerini kullanabilmek için cihazı yapılandırın.

Sihirbazı Çalıştırmak için ”Başlat” Düğmesine tıklayın.

BAŞLAT butonuna tıklıyoruz.

Gelişmiş ayarlar kullanabilir veya Sihirbazı kullanarak yapılandırmaya devam edebilirsiniz

GELİŞMİŞ AYARLAR DEVAM Butonuna tıklıyoruz.

Hangi dilde kurulum yapacaksanız açılacak alanda dil seçeneğini belirleyebiliyoruz. Biz Türkiye de kurulum yapacağımız için Türkçe seçeneğini seçiyoruz. Evet seçeneğine tıklıyoruz.

Devam butonuna tıklayarak kurulum işlemine DEVAM ediyoruz.

Cihaz modu

Bağlantı Tipi bölümünden hattımız VDSL (fiber) ise VDSL seçeneğini seçiyoruz. ADSL ise ADSL seçeneğini seçiyoruz bu bilgiyi servis sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz.

İLERİ Seçeneğine tıklıyoruz.

İnternet bağlantı tipi

Bağlantı Tipi

PPPoE

Kullanıcı adı ve parola gerektirir. Bu bilgiler ISS tarafından verilecektir.

VPI (0-255)*

8

VCI (32-65535)*

35

Kimlik doğrulama olmadan

PPP Kullanıcı adı*

ADSL yada VDSL Kullanıcı adımızı yazıyoruz. Bu bilgileye sadece servis sağlayıcımız dan ulaşabiliriz ve dikkatli bir şekilde iletildiği gibi yazılması gerekiyor.

PPP Şifresi*

ADSL yada VDSL Şifremizi yazıyoruz. Bu bilgiye sadece servis sağlayıcımız dan ulaşabiliriz ve dikkatli bir şekilde iletildiği gibi yazılması gerekiyor.

İLERİ Butonuna tıklıyoruz.

Kablosuz Ağ 2.4 GHz

Etkinleştir işaretli olması gerekiyor.

Kablosuz ağ adı*

Bölümüne kablosuz olarak bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız ad yazıyoruz.

Şifre*

Bölümüne 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz bu alana yazacağımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

İLERİ Butonuna tıklayarak D-Link DSL-224 modem kurulumunu tamamlamış oluyoruz.

D-Link DSL-224 Modem Kurulumu

D-Link DSL-224 Modem kurulumuyla alakalı yaptığımız işlemleri gösteren sayfaya yönlendirecektir. Ayarlarda yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız GERİ Butonuna tıklayarak işlemleri adım adım geri alabiliyoruz.

UYGULA Butonuna tıklayarak D-Link DSL-224 modem kurulumunu tamamlamış oluyoruz. Internetimizi sorunsuz olarak kullanabiliriz.

  • d-link dsl-224 modem kurulumu,
  • d-link dsl-224 kurulum,
  • d-link dsl-224,
  • d-link dsl-224 manual,
  • d’link dsl 224 modem kurulumu,

D-Link DSL-224 Modem Kurulumu, adımlarını tamamladınız. Artık internet erişiminizi test edebilirsiniz. Kurulumla alakalı bir sorununuz olursa yorumlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.