3194 hatası, itunes 3194 hatası, iphone 3194 hatası, itunes 3194 hatası çözümü, iphone 3194 hatası çözümü,

iTunes 3194 Hatası Çözümü için Yapılması Gerekenler

iPad, iPhone ve diğer Apple ürünleri iTunes 3194 Hatası ile etkilenebilir. Bu hatanın çözümleri ile ilgili bilgileri paylaşıyoruz.

iTunes’da 3194 numaralı hata ile karşılaşırsanız iPhone veya iPad’inizi güncelleyemez veya geri yükleme hatası alırsınız. Bu makalede ki adım adım yönergeler sorunun çözümü olacak.

Normal olarak, iPhone veya diğer iOS cihazınızı işletim sisteminin yeni bir sürümüne yükseltmek veya yedeklemeden geri yüklemek oldukça düzgün bir işlemdir. Bir veya üç dakika sonra cihazınız yedeklenir ve çalışır. Ancak bazı durumlarda iTunes’da veya cihazlarınızda 3194 numaralı Hata ile karşılaşabilirsiniz. Bunu durumda iPhone veya iPad’inizi yükseltemez veya geri yükleyemezsiniz. 3194 hatası nasıl düzeltilir bilemeye bilirsiniz , ancak bu makalede adım adım yönergeler bilmenizi sağlayacaktır.

iTunes 3194 Hatası Çözümü

Apple, iTunes’un, Apple’ı geri yüklerken veya yeni sürüme geçerken iOS’u etkinleştirmek için kullanılan Apple’ın yazılım güncelleme sunucularına bağlanamadığında Hata 3194’ün oluştuğunu söylüyor. Etkinleştirme sunucuları çok önemli bir rol oynar, bu nedenle onlarla iletişim kuramamak iPhone’unuzun geri yüklenemediği veya yükseltilemeyeceği anlamına gelir. Bu, çoğu zaman iOS’ta cihazda yanlış bir şey olduğunda ortaya çıkıyor. IOS, jailbreaking ile değiştirildi veya iOS sürümü kullanım süresi doldu, artık desteklenmiyor veya güncelliğini yitiriyor.

iTunes 3194 Hatası Çözümü: iTunes’u Güncelleyin

iTunes’da 3194 Hatası görüyorsanız, düzeltmeye çalışmak için ilk adımınız basittir: iTunes’u en son sürüme güncelleyin. Bu en büyük suçlu olmasa da ve muhtemelen problemi çözmeyecek olsa da, basit ve hızlıdır ve denemeye değer. iTunes’un eski bir sürümünde bir şey ihtiyacınız olan bağlantıyı engelliyor olabilir.

iPhone 3194 Hatası Çözümü: Hosts Dosyalarınızı Değiştirin

iTunes 3194 Hatası nedeniyle iTunes güncellemesi çalışmadıysa, hosts dosyanızı düzenlemeyi deneyin. Bu oldukça karmaşık, bu yüzden teknoloji meraklısı değilseniz, size yardımcı olacak birini bulun.

Apple sunucuları ile iletişim kurulamadığında 3194 hatası oluştu. Bilgisayarınızdaki hosts dosyası, bilgisayarınızın İnternete nasıl eriştiği ile ilgilidir. Dosyadaki yanlış yapılandırmanın soruna neden olması ve dosyayı düzenleyebilmesinin mümkün olması mümkündür. Yapman gerekenler:

 1. iTunes’dan çıkın.
 2. Hosts dosyanızı açın.
  • Mac’te, Terminal programını başlatın, Sudo nano /private/etc/hosts yazın ve Return tuşuna basın .
  • Windows’ta system32\drivers\etc  dosyasına gidin ve hosts dosyasını çift tıklayın. Not Defteri ile açın.
 3. Bilgisayarınıza giriş yaparken kullandığınız şifre sorulursa, onu girin.
 4. gs.apple.com için ana makine dosyasını bulun.
  • NOT: Eğer gs.apple.com görmüyorsanız hosts dosyası sorun değildir ve bir sonraki bölüme atlayabilirsiniz.
 5. gs.apple.com hattının en başında # ekleyin ve ardından bir boşluk ekleyin.
 6. Dosyayı kaydedin ( Mac üzerinde Control + O ).
 7. Dosyayı veya Terminal programını kapatın.
 8. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 9. iOS cihazınızı tekrar güncellemeyi veya geri yüklemeyi deneyin.

iTunes 3194 Hatası: Ağ Bağlantısı ve Güvenlik Yazılımını Kontrol Etme

Hata 3194 genellikle bir ağ sorunu olduğundan, ağınızda veya yapılandırmasında buna neden olan bir şey olmadığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdakileri deneyin:

 • İnternet bağlantınızın çalıştığını doğrulayın. Eğer hiç çevrimiçi değilseniz, elbette Apple’ın sunucularına ulaşamazsınız.
 • Güvenlik yazılımını güvenlik duvarı gibi kaldırın veya devre dışı bırakın (işiniz bittiğinde geri aldığınızdan emin olun!). Güvenlik duvarları ve benzeri araçlar belirli sunuculara bağlantıları engelleyebilir.
 • Bilgisayarınızı ve  modemi yeniden başlatın.
 • Wi-Fi kullanıyorsanız, Wi-Fi’nin sorun olmadığını onaylamak için doğrudan Ethernet üzerinden modeminize bağlanmayı deneyin.

iTunes 3194 Hatası: Başka Bir Bilgisayarı Deneyin

Bunlardan hiçbiri sorunu çözmezse, iOS cihazınızı daha önce denediğinizden farklı bir bilgisayar kullanarak geri yüklemeyi veya güncellemeyi deneyin. Bu işe yarayabilir, ancak olmasa bile, bilgisayarın problemin kaynağı olarak dışarıda bırakılmasına yardımcı olur. Eğer bunu yapabilirsen, hatanın nedenini bulmak için o kadar yakınsın.

3194 hatası, itunes 3194 hatası, iphone 3194 hatası, itunes 3194 hatası çözümü, iphone 3194 hatası çözümü,

Hata 3194 Hatası: Apple’dan Yardım Alın

Her şeyi denediyseniz ve hala Hata 3194 alıyorsanız, uzmanları getirme zamanı. Apple’dan teknik destek almanız gerekiyor.

Belki de bunu yapmanın en kolay yolu, en yakın Apple Store’da bulunan Genius Bar’da randevu almaktır . Yakında bir Apple Store’unuz yoksa, ek teknik destek için hangi seçeneklere sahip olduğunuzu görmek için şirketin web sitesini kullanıp adınıza bir randevu oluşturabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.