d link dsl 2640u modem kurulumu. D-Link DSL-2640u Modem Kurulumu Nasıl yapılır

D-Link DSL-2640u Modem Kurulumu

D-Link DSL-2640u Modem Kurulumu, makalemizde vodafone tarafından verilen DLink DSL 2640u Modem Kurulum adımlarını anlatacağız.

Resimli ve yazılı olacak şekilde paylaştığımız makale sonrasında işlemleri sağlamanız halinde İnternet hizmetini kullanabilirsiniz. D-Link DSL-2640u Modem Kurulumu ‘na başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken.

”Sarı yada Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin ethernet girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden . Adsl ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabilirsiniz.Kablo takma imkanınız yok ise wifiden bağlantı kurabilirsiniz.

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

D-Link DSL-2640u Modem Kurulumu

Kullanıcı adına : ‘admin’ Parola bölümüne ‘admin’ GİRİŞ butonuna tıklayınız.  Kabul etmez ise kullanıcı adı ‘vodafone’  Şifre ‘ vodafone’ deneyiniz. Karşınıza şifre değişim ekranı gelecektir. İlk satıra şifreyi, ikinci satıra şifre doğrulamasını yazın ve Uygula Tuşuna basın açılan sayfada  d-linkdsl-2640u yazan üst bölümde dil seçeneği bulunuyor istediğiniz dili seçe bilirsiniz.

Sayfa açıldıktan sonra Ağ/WAN tıklıyorsunuz .Açılan sayfada  ekle seçeneğine tıklıyorsunuz.

PPP paragrafında ki PPP Kullanıcı adı Satırı vodafone@vodafone olarak gelmektedir.Servis sağlayıcınız ttnet ise  kullanıcı adınızı örn. ………..@ttnet  şeklinde yazınız.
Kimlik Doğrulaması olmadan kutusu işaretlenmeyecektir. Şifre ve şifre doğrulama satırlarına   size SMS ile iletilen şifreyi yazınız.Şifreyi doğrula kısmına yine aynı şifreyi yazıyorsunuz.Diğer ayarları değiştirmeyiniz.Kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra Uygula düğmesine basılır.

D-Link DSL-2640u Modem Kurulumu

Kablosuz ayarlarınızda değişiklik yapmak için sol tarafta yer alan Kablosuz Ağ Temel Ayarlar bölümüne giriniz.SSID kısmında yazan isim, Kablosuz Ağ adınızdır. Burada yazan isimi silip içerisinde Türkçe karakter bulunmayan  istediğiniz bir isim verebilirsiniz.Başka herhangi bir değişiklik yapmadan “Uygula” düğmesine tıklayınız.

psk anahtarı kısmından kablosuz  şifre oluştura bilirsiniz.En az 8 karekterden oluşacak harf ve rakam içerecek Türkçe karakter içermiyecek bu şifreyi kesinlikle unutmamanız gerekiyor.Kablosuz olarak bu şifreden bağlantı kuracaksınız uygula seçeneğine dokunuyorsunuz.

 

Modem Kurulumları Sayfamızı ziyaret ederek diğer modem kurulumları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.