Everest EWN 650 Kurulum Nasıl Yapılır

Everest EWN 650 Kurulum Nasıl Yapılır

Everest EWN 650 Kurulum Nasıl Yapılır Everest ruter kurulumunu yapmak için öncelikle kablo bağlantılarımızı doğru bir şekilde yaptığımızdan emin olmalıyız.

İnterneti olan modeminizi wifi ile laptopa ruter olarak kullanacağınız modemin lan girişlerinden veya ethernet girişlerinden birine  kablo takarak bir ucunuda leptopa bağlıyorsunuz.

Everest EWN 650 Kurulum Nasıl Yapılır

Daha sonra bilgisayarımızdan bir internet tarayıcısı açarak adres çubuğuna

192.168.10.1 yazıp enterı tuşluyorsunuz wireless security setup(kablosuz güvenlik ayarı) yazan yere 12345678 yazıp okeye basıyorsunuz.

advanced ileri seçeneğine tıklıyoruz.Açılan sayfada üst kısımda yer wireless(kablosuz) seçeneğine tıklıyoruz.

Wireless Extender (Kablosuz kenişletici) kısmına tıklayıp Universal Repeater(Evrensel Tekrarlayıcı) seçeneğini seçiyoruz.

Close Scan (taramayı kapat )seçeneğine tıkladığınızda çevrenizde görünen wifi ağları çıkacaktır.Bu kısımda wifi ağ adınızı bulup işaretliyorsunuz.

please click ok to connect to selected Ap uyarısı verecek(lütfen seçilen Ap’e bağlanmak için tamam’ı tıklayın.)tamama tıklıyoruz.

Everest EWN 650 Modem Kurulumu

security key (Güvenlik anahtarı)Kısmına wifi şifrenizi yazıp ok tıklıyoruz ve Kablosuz kenişleticinizi kurmuş oluyorsunuz. Everest modemde kabloyu çıkartıp ana modemin sinyalinin çektiği alana everesti takıp kullana bilirsiniz. Everest EWN 650 Kurulum adımlarını tamamladınız. İnternet erişimini test ediniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.