D-Link DSL-2740u Modem Kurulumu

D-Link DSL-2740u Modem Kurulumu ve kablosuz ayarları nasıl yapılır? D-Link Modem Kurulumunu, resimli olarak anlatacağım şekilde ayarları yapabilirsiniz.

D-link DSL 2740 modem kurulumunun yapılabilmesi için öncelikle servis sağlayıcınızdan ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi almanız gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifrenizi aldıysanız ve modem kablo bağlantıları doğru bir şeklide yaptıysanız modem kurulumuna geçebiliriz.

D-Link DSL-2740u Modem Kurulumu

Öncelikle cihazınız üzerinden boş bir internet sayfası açarak adres satırına modeminizin ip adresi olan 192.168.1.1 yazıp Enter tıklayarak giriş yapın. Kullanıcı adı ve şifre giriş yapabileceğiniz bir ekran gelecektir.

D-Link DSL-2740u Modem Kurulumu

Aşağıdaki kimlik doğrulama sayfası görüntülenecektir. Buradan kullanıcı adı ve şifre bölümüne küçük harflerle admin yazarak giriş yapın. 

D-Link DSL-2740u Modem Kurulumu

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra internet bağlantı ayarlarını yapabilmeniz için Sayfanın üst tarafında yer alan Setup seçeneğine tıklayın.

Ardından sayfanın sol tarafında Adsl setup yazan bölüme tıklayarak ekranı açalım.  Açılan sayfadan manuel setup seçeneğini işaretleyin.

Alt taraftan internet bağlantı türünü seçeceğimiz bölümden PPPoE/PPPoA sekmesini işaretleyip devam ediyoruz.

D-Link DSL-2740u Modem Kurulumu

Bu işlemleri yaptıktan sonra sayfanın altına doğru inin username ve password yazan bölüme servis sağlayıcınızın vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazın.

Daha sonra hemen altında Connection Type bölümünden PPPoE LLC yi seçin. Sayfanın orta bölümünde yer alan parametre ayarlarından VPI:8 VCI:35 olarak ayarlayın.

Sorasında sayfanın en altında bulunan Save Settings butonuna tıklayarak ayarları kaydedin.

Burada dikkate almanız gereken nokta ayarları kaydettikten sonra save settings butonunun yanında olan Disconnect butonuna tıklayıp butonu Connect pozisyonuna alalım.

Ayarlar kaydedildikten sonra Connect butonuna tıklayarak kurulum işlemini tamamlamış olacaksınız.

D-Link DSL-2740u Modem Kurulumu

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra sayfa yenilendiğinde ayarlarınız kaydedilmiş olacaktır. Kablosuz ayarlarınızın yapılabilmesi için sayfanın üst tarafında yer alan seçeneklerden Setup sekmesine tıklayın.

Daha sonra sayfanın sol menüsünde yer alan Wireless Setup seçeneğine tıklayarak sayfayı açın. Açılan sayfada Wireless Network Setup Wizard seçeneğine tıklayın.

D Link DSL-2740u Modem Kurulumu

Açılan sayfadan Network Name ( SSID ) yazan bölüme türkçe karakterler kullanmadan bir kablosuz ağ adı belirliyoruz. Alt taraftan manually assign a network key bölümünü aktif hale getirin. Sonrasında alt taraftan Next butonuna tıklayın.

D Link DSL-2740u Modem Kurulumu

Bu bölümde kablosuz şifre belirlemenizi isteyen bir ekran gelecektir. Buradan alt tarafta yer alan Wireless Security Password yazan bölüme Türkçe karakter kullanmadan en az 8 karakter olacak şekilde bir şifre belirleyin. Daha sonra alt taftan next butonuna tıklayın.

D Link DSL-2740u Modem Kurulumu

Son olarak ta yapılandırdığınız kablosuz ayarlarınız ekrana gelecektir. Buradan alt taraftaki Save butonuna tıklayarak ayarları kaydediyoruz.

D-Link DSL-2740u Modem Kurulumu tamamlanmış olacaktır. Buna rağmen hala intenete erişemezseniz servis sağlayınız ile görüşmeniz gerekecektir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.