PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Dünyanın ilk Ölüm Makinesi ile Tanışın

Dünyanın ilk Ölüm Makinesi ile Tanışın

Son Güncelleme:

Hiç ölümünüzün nasıl olacağını düşündün mü? Nasıl intihar ederdiniz? Ölüm hayatımızın bir parçası olduğu için hepimiz düşünürüz ve er ya da geç hepimize ulaşır. Ancak, bugün bu makalede, size dünyanın ilk ölüm makinesi hakkında bilgi vereceğim. Evet, doğru duydunuz, ‘Ölüm Makinesinden‘ bahsediyorum.

Hiç ölümünün nasıl olacağını düşündün mü? Nasıl intihar ederdiniz? Ölüm hakkında düşünmek insanıdır, çünkü hayatımızın bir parçası olduğu için ve er ya da geç hepimize ulaşır. Tabii ki, eğer seçebilseydik, tek bir tuşa basarak, hızlı ve ağrısız olmasını tercih ederdik.

Birisi aynı kafayı aldı ve bir gerçeklik yaptı. O kişi Dr. Sebepsiz olarak takma adı verilen Philip Nitschke, doktorun ölümü. Bu, mevcut zamanlara yakışan ve 3D baskı ile yapılmış ve adı Sarco olan ve lahitlerden gelen ilk intihar makinesidir.

Eğer bunu kullanmak istiyorsanız, sadece Amsterdam’a seyahat etmek zorunda kalacaksınız, çünkü Hollanda başkentindeki cenaze töreninde sunulduğundan sonra, tam olarak operasyonel. Evet, her tür endüstri için fuar var ve cenaze bir istisna değil.

Dünyanın ilk Ölüm Makinesi ile Tanışın

Kendi hayatınızı nasıl alacağınız, sadece bir kez yapılabilir, iki kere daha iyi düşünün. Nasıl hissettiğini test etmek için, VR gözlüklerle sanal bir gerçeklik deneyimi yaşayarak ve bu kapsülü ölüm için gerçek bir üreme içine alarak deneyiminizi daha gerçekçi hale getirerek deneyimleyebilirsiniz.

ilk ölüm makinesi, ölüm makinesi, sarco machine, sarco ölüm makinesi,

ilk ölüm makinesi

Sarco, ilk özgür ve evrensel intihar makinesi

Dr. Nitschke, Sarco ölüm kapsülünün planlarını gelecek yıl internete yükleyerek tüm dünyaya yardımlı ölüm getirmeyi planlıyor, böylece herkes başka bir dünyaya barışçıl, hızlı ve ağrısız bir şekilde geçebilecek.

Tabii ki, bunu yapmak istiyorsanız, tam zihinsel fakültelerde olduğunuzu doğrulamak için çevrimiçi bir test yaptırmanız gerekecektir. Evet, gelecek buydu. Onaylarsanız, planları almak için 24 saat geçerli bir giriş kodunuz olacaktır.

Ama Sarco nasıl çalışır? Hipoksiden veya aynı olandan, sıvı azotu bölmeye enjekte ederek nefes almak için gereken oksijen miktarını azaltır. Bu şekilde, önce beyin ve daha sonra vücudun geri kalanı dışarı çıkmaya başlar: karışıklık, çalkalama ve dalgalı solunum, terleme, artan nabızlar ve son olarak bilinç kaybolacaktır.

Ölüm Makinesi

ilk ölüm makinesi, ölüm makinesi, sarco machine, sarco ölüm makinesi,

Çok iyi gelmiyor, ancak doktor “stil ve zarafet” ile ölmek için bir dakikadan daha az bir süreç olduğunu garanti ediyor. Süreci etkinleştirmek için Sarco’ya git, uzan ve düğmeye bas. Philip Nitschke bunu Huffington Post için açıklıyor:

Sarco ölüm makinesi ağrısızdır. Oksijen seviyesi yavaşça düştüğü için sıcak basma veya boğulma olmaz. Bu duygu, iyi olma ve sarhoşluktur.”

Elbette, bu teoride, çünkü sonuçta Nitschke bunu doğru bir şekilde açıklayabilmek için denemedi. Sarco‘nun yararlarından bir diğeri, bir kez kullanıldığında, ceset gibi tamamen biyolojik olarak parçalanabilir.

Philip Nitschke, hem yaratıcılığı hem de yaşamı ve ölümü anlayabilmesi için yardım ettiği intiharın Elon Musk’u olarak bilinir. Aslında, 1996 yılında ilk ötenazi yaptı ve yardımlı intihar inanıyor. Nitschke için Sarco insanlara ölüm hakkında doğal ve pratik bir bakış açısıyla korkudan bahsetmelerine yardımcı olur.

Ancak, birisinin bunu yapması gerekiyordu: ölüm, Avustralya’da Victoria gibi yerlerde zaten yasal olan çok önemli bir konudur ve pek çok insan yaşamı onurlu ve gönüllü bir şekilde sona erdirme hakkına inanmaktadır.

Peki bu ilk ölüm makinesi hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde tüm görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanız yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.