Everest ewr-301 wireless router kurulumu nasıl yapılır..

Everest EWR-301 Wireless Router Kurulumu

Everest EWR-301 Wireless Router Kurulumu, bulunduğunuz ortamda internet problemi yaşadığınız için Everest Router aldıysanız kurulumunu makalemizde.

Everest EWR-301 Wireless Router kurulumu yapabilmek için Router cihazı Prize taktıktan sonra ethernet kablosunun bir ucunu Everest EWR-301 Wireless Router cihazının arka bölümünde yer alan bölüme takıyoruz diğer ucunu ise Laptop’ a yada bilgisayara takıyoruz.

Ancak Laptop,bilgisayar  kullanmıyorsanız yada ethernet kablomuz yoksa Everest EWR-301 wireless router kurulumunun bir diğer yöntemi ise Everest EWR-301 wireless router cihazına kablosuz olarak bağlantı kurmanız Everest EWR-301 wireless router arayüzüne ulaşarak kurulum yapmanıza yardımcı olacaktır.

Everest EWR-301 Wireless Router Kurulumu

Everest EWR-301 Wireless Router Kurulumu için tarayıcımızdan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1  yazıyoruz entere tuşluyoruz.
Password: admin

Login(Oturum aç) butonuna tıklıyoruz.

 

WİFİ Name: Bölümüne Everest EWR-301 Wireless Router cihaza bağlantı kurduğunuzda kullanabileceğiniz kablosuz ağ adı yazıyoruz.

Bu alana yazacağımız ad ile kablosuz bağlantı kuracağız ve istersek interneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını yazabilir yada kullanmak istediğimiz bir ad var ise belirleyebiliriz.

WİFİ Password: Bölümünün karşısına 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Bu alana yazacağımız parolayla  Everest EWR-301 Wireless Router cihazımıza kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

OK butonuna tıklıyoruz.

Everest EWR-301 Kablosuz Router Kurulumu


 

Wireless Repeating bölümüne tıklıyoruz.


Universal Repeater (Evrensel Tekrarlayıcı) seçeneğine tıklıyoruz.

Kablosuz ağ adlarının taratılmasını beklememiz gerekiyor.

İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz.

WİFİ Password: Bölümünün karşısına interneti aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz.

Ok butonuna tıklıyoruz.

When you enable the Universal Repeater mode, the router reboots, After the router finishes the reboot process, use everestwifi.com tolog in to the web Ul

Evrensel Tekrarlayıcı modunu etkinleştirdiğiniz de, yönlendirici yeniden başlatılır, Yönlendirici yeniden başlatma işlemini tamamladıktan sonra, everestwifi.com web teknolojisini kullanın.

OK seçeneğine tıklıyoruz.

Everest EWR-301 300mbps Menzil Genişletici

Everest EWR-301 Wireless Router modem kendini yeniden başlatacak %100 olmasını beklememiz gerekiyor. Yapılan işlemler doğrultusunda Everest EWR-301 Wireless Router cihazımız için oluşturduğunuz kablosuz ağ adını bularak oluşturduğumuz şifreyle bağlantı kurduktan sonra internete giriş yapmayı deniyoruz. İnternete giriş yapıyorsa İnterneti aldığımız modemin sinyal alanı içindeyken Everest EWR-301 Wireless Router cihazımızı prize takarak kullanabiliriz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.