AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Everest EWR-521N2 Access Point Kurulumu
Everest EWR-521N2 Access Point Kurulumu

Everest EWR-521N2 Access Point Kurulumu

Everest EWR-521N2 Access Point Kurulumu makalemizde yazılı ve görsel olarak everest ewr-521n2 kurulum adımlarını anlatacağız.

Günlük hayatımızın olmasa olmazlarından olan internet hayatımızın hayatımızı olumlu yada olumsuz olarak etkilemektedir. Evimizde yada Ofisimizde internet sorunu yaşadığımızda hemen çözüm yolunu ararız.

Bazen bu sorunların çözüm yolu interneti aldığımız modemin arayüzünde yaptığımız ufak değişiklikler ile düzelme sağlarken, internet in çekim gücünün yetersiz olmasının çözümü ise Access Point olarak kullanabileceğiniz internetinizi tekrarlayacak cihaz yada cihazlara sahip olmanızdan geçmektedir.

Everest EWR-521N2 Access Point Kurulumu sayesinde internetinizin sinyal alanı içindeyken Repeater cihazınızı prize taktıktan sonra internetinizi sorunsuz olarak dağıtabilirsiniz.

Everest EWR-521N2 Access Point Kurulumu

 

Everest EWR-521N2 Access Point Kurulumu yapabilmenin 2 farklı yolu bulunmaktadır. Bunlardan 1. Kablolu kurulum ‘Sarı yada Gri’ renkte olan olan internet kablosunun bir ucunu modem arkasında bulunan ethernet girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Ethernet kablosunun diğer ucunu ise Bilgisayarın kasasına yada Laptop un sağına yada soluna takıyoruz. Kablo bağlantısı yapma imkanınız bulunmuyor ise;

Everest EWR-521N2 Access Point olarak kullanacağınız cihazın kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmanız cihazın arayüzüne ulaşmamıza yeterli olacaktır.

Access Point olarak kullanacağımız cihaza bağlantı kurduysak tarayıcımıza giriş yapıyoruz.

İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b. açınız. Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

 

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

Tamam butonuna tıklıyoruz.

Everest EWR-521N2 Repeater cihazı Access Point olarak kullanmak istiyorsanız Access Point in kurulumunu yaptıktan sonra iki modem arası ethernet kablosu takılı olması gerekiyor.

Wireless seçeneğine tıklıyoruz.

Basic Settings seçeneğine tıklıyoruz.

SSID yazan bölüme Everest EWR-521N2 Repeater cihaza bağlantı kurmak istediğimiz zaman kullanacağımız ad yazıyoruz.

Apply Changes seçeneğine tıklıyoruz ve kablosuz ayarları tamamlamış oluyoruz.

EWR-521N2 Repeater cihaza kablosuz şifre oluşturabilmek için Security seçeneğine tıklıyoruz. Encryption bölümünden WPA-Mixed seçeneğini seçiyoruz.

Pre-Shared Key Bölümüne 8 karakterden oluşan şifre yazıyoruz ve Apply Changes seçeneğine tıklıyoruz. EWR-521N2 Repeater değişiklikleri algılaması adına Repeater cihazı kapatıp yeniden açıyorsunuz ve interneti aldığınız modem ile Repeater cihaz arası ethernet kablosu taktıktan sonra internetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.