Everest EWR-521N2 Repeater Kurulumu

Everest EWR-521N2 Repeater Kurulumu

Everest EWR-521N2 Repeater Kurulumu yaparak internetinizi tekrarlayıp daha geniş alana ulaştırın. Everest 521N2 Repeater kurulum adımları:

Repeater kurulumunu en basit yolu interneti aldığınız modemin sinyal alanındayken Repeater cihazın kablosuz ağ adına bağlantı kurmanız eşleştirme işlemi yapmanız için yeterli olacaktır.

Ancak bağlantı sorunu yaşıyorsanız Laptop yada bilgisayar kullanıyorsanız ethernet kablosunu taktıktan sonra diğer ucunu Everest EWR-521N2 Repeater cihazın sarı renkte olan ethernet girişlerinden bir tanesine takmanız yeterli olacaktır.

Bu işlemi yapmanızın amacı Repeater cihazın arayüzüne ulaşabilmeniz için kablolu yada kablosuz bağlantı olması gerekiyor. Bağlantıyı gerçekleştirdiysek kuruluma başlayabiliriz.

Everest EWR-521N2 Repeater Kurulumu

Bağlantı kurduğunuz cihazın tarayıcısını açıyoruz. (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açınız.  Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

Tamam butonuna tıklıyoruz.

Wireless seçeneğine tıklıyoruz.

Basic Settings seçeneğine tıklıyoruz.

SSID : Bölüme kablosuz olarak bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız kablosuz ağ adı yazıyoruz.

Channel Number: Bölümünde yazan numara cihazımızın kanalı olup interneti aldığımız modemde yazan kanala aynı olması gerekiyor. Aksi taktirde kopma problemi yaşamanıza neden olacaktır.

Enable Universal Repeater Modu (Acting as Ap and client simultaneouly) seçeneğinin işaretli olması gerekiyor.

Apply Changes seçeneğini işaretliyoruz.

Reboot Now( Şimdi yeniden başlat) ve Reboot Later (Daha sonra yeniden başlat) işlemimiz bitmediği için Reboot Later seçeneğini işaretliyoruz.

 

 

everest ewr-521n2 repeater kurulum

Site Survey seçeneğini işaretliyoruz ve açılan sayfada yer alan Site Survey butonuna tıklıyoruz.

Alt alta yer alan kablosuz ağ adları arasında bulunan interneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz ve Next seçeneğine tıklıyoruz.

Açılacak olan sayfada yer alan Pre-Shared key yazan bölüme interneti aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz ve Connect seçeneğine tıklıyoruz.

Ayarları kaydetmesini bekliyoruz.

Add to Wireless Profile seçeneğini işaretliyoruz. Reboot Now( Şimdi yeniden başlat) seçeneğini işaretliyoruz.

Everest EWR-521N2 Repeater cihazın yeniden başlatılmasını bekliyoruz. Repeater cihaz kendini yeniden başlatıktan sonra interneti aldığınız modemin sinyal alanın olduğu bölüme kurulumunu yaparak internetinizin çeki alanını genişletebilirsiniz. Böylelille everest ewr-521n2 repeater kurulumu tamamlandı. Artık test edebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.