AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / TP Link RE210 Menzil Genişletici Kurulumu
TP Link RE210 Menzil Genişletici Kurulumu

TP Link RE210 Menzil Genişletici Kurulumu

TP Link RE210 Menzil Genişletici Kurulumu siz değerli okurlarımıza yazılı ve görsel olarak TP Link RE210 Kurulum adımlarını anlatacağız.

TP Link RE210 Menzil Genişletici prize taktıktan sonra kurulum aşamasına geçebilmemiz için menzil genişleticinin kablosuz ağ adını kablosuz cihazdan bulup bağlantı kurmamız yeterli olacaktır. Menzil genişleticinin kablosuz ağ adı TP-Link RE210 Menzil Genişletici nin barkod bölümünde yer almaktadır.

Menzil genişleticiyi daha önce kurduysanız kablosuz ağ adına bağlantı kurmanız kurulum sayfasına ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Menzil genişleticiye kablosuz bağlantı sağlayamıyorsanız Laptop yada bilgisayara ‘Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablosunu taktıktan sonra ethernet kablosunun diğer ucunu menzil genişleticinin altında yer alan Ethernet Port una takmanız menzil genişleticinin kurulum sayfasına ulaşmanız için yeterli olacaktır.

TP Link RE210 Menzil Genişleticiye kablosuz yada kablolu bağlantı kurduysanız menzil genişleticinin kurulumuna başlayabiliriz.

TP Link RE210 Menzil Genişletici Kurulumu

TP Link RE210 Menzil Genişleticiye bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı açınız. İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b. ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.254  yazınız ve entere tuşlayınız.

 

Kullanıcı Adı:admin

Şifre:admin

Giriş Yap seçeneğine tıklıyoruz.

Tp Link re210 Manual


Start(Başla) seçeneği açılacaktır Next butonuna tıklıyoruz.

Choose Region (Bölge Seç) Bölümüne tıklıyoruz.


United Status seçeneğini seçiyoruz Next seçeneğine tıklıyoruz.

 

Wireless Setting bölümü açılacaktır İnterneti alacağımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz Next seçeneğine tıklıyoruz.

 

Available Wireless Networks(2.4GHz): Scanning…(Mevcut Kablosuz Ağlar (2.4GHz): Tarama …)

Fill in the Wifi Password of Your Main Router Ap:(Ana Yönlendiricinizin Wifi Parolasını Doldurun) Bölümüne interneti aldığınız modemin kablosuz şifresini yazıyoruz.

TP Link RE210 Kurulum

Customize(Özelleştirme):Butonuna tıklıyoruz ve karşısına kullanmak istediğimiz kablosuz ağ adı yazıyoruz Next Butonuna tıklıyoruz.

Kablosuz ayarların kaydolmasını bekliyoruz. TP Link RE210 Menzil Genişletici Kurulumu tamamladık kablosuz özelliği olan cihazdan oluşturduğumuz kablosuz ağ adını bularak bağlan seçeneğine tıklıyoruz. Açılacak olan şifre alanına interneti aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıp bağlanarak internete giriş yapmayı deniyoruz.

İnternete giriş yapıyorsa interneti aldığınız modemin sinyal alanının en az iki diş çektiği alana kurulum gerçekleştirerek interneti sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.