Huawei HG521 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Huawei HG521 Modem Kurulumu

Huawei HG521 Modem Kurulumu makalemizde huawei hg521 kurulum ve kablosuz ayarlarınızı nasıl yapacağınız resimli olarak anlatacağız.

Huawei HG521 Modem Kurulumu adımlarına başlamadan önce bilgisayar ve modem arasında LAN yada Wi-Fi bağlantısı olması gerekmektedir. Biz Modem Kurulumu yaparken LAN bağlantısı yapmanızı öneriyoruz. Huawei HG521 Modem Kurulumu için takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Ethernet kablosunun diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinde yer alan ADSL ışığı sabit yanıyorsa Huawei HG521 Modem Kurulumu adımlarını başlayabiliriz.

Huawei HG521 Modem Kurulumu gerçekleştireceksiniz ancak ethernet kablonuz bulunmuyor yada Laptop bilgisayar kullanmıyorsanız, kablosuz özelliği olan cihazdan Laptop, akıllı telefon, tablet yada kablosuz özelliği olan cihazdan da modem kurulumu yapabilirsiniz.

Yapılması gereken işlem yapacağınız cihazın kablosuz bölümüne giriş yaparak Huawei HG521 Modem kablosuz ağ adına bağlantı kurmanız modem arayüzüne ulaşmanız için yeterli olacaktır.

Huawei HG521 Modem Kurulumu

1. Adım: Modem Arayüzünü 192.168.1.1 IP adresi ile açın.

Huawei HG521 Modem Kurulumu
Huawei HG521 Modem Kurulumu – IP Adresi

Huawei HG 521 modem bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açınız. Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

2. Adım: Arayüz şifre bilgilerini girerek Giriş Yap butonuna tıklayın.

Huawei HG521 Modem Kurulumu
Huawei HG521 Modem Arayüz Şifresi

Huawei hg521 arayüz erişimi yapabilmeniz için modem şifresini bilmeniz gerekir. Huawei hg521 modem şifresi aşağıdadır. Huawei modem arayüz şifresi makalemizde tüm huawei modemleri giriş bilgilerini paylaştık. İhtiyaç duyduğunuzda okuyabilirsiniz.

Kullanıcı adı: admin

Huawei HG521 Modem Şifresi: ttnet

Giriş yap seçeneğine tıklıyoruz.

3. Adım: İsteğe bağlı olarak arayüz şifresini değiştirin.

Huawei HG521 Modem Kurulumu
Huawei HG521 Modem Giriş Bilgilerini Değiştirme

Huawei HG521 modem arayüz şifresini değiştirmeniz için Yeni şifre ve Şifreyi onaylayın bölümü gelecektir. Modem şifre değiştirme genelde unutulduğu için sorun teşkil ederi. Bu alanı değiştirmeden geçmenizi öneriyoruz. Yazacağınız şifreyi unutmanız durumunda Huawei HG521 modem arayüz geçiş yapamayacağınız için modemi resetleyerek yeni baştan kurmanız gerekecektir.

Değiştirmeden geçiniz butonuna tıklıyoruz.

4. Adım: Kolay Kurulum sayfasında ADSL bilgilerinizi girin.

Huawei HG521 Modem Kurulumu
Huawei HG521 Modem Kurulumu – Kolay Kurulum

Huawei HG521 Modem Kurulumu yapılan ekran Kolay Kurulum sayfasıdır. Bu bölüm iki aşamadan oluşmakta.

ADSL Ayarları:

Bağlantı Tipi:PPPoE

ADSL Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Kullanıcı Adını yazıyoruz.

ADSL Şifre: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Şifreyi yazıyoruz.

5. Adım: Kablosuz ayarlarını isteğe bağlı olarak değiştirin.

2. Kablosuz Ayarları

Kablosuz Ağ Adı: Bölümüne kullanmak istediğimiz ad var ise yazıyoruz bu ada kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Güvenlik Seviyesi: WPA-PSK

Kablosuz Şifre: Bölümüne en az 8 karakterden oluşacak şekilde içinde harf ve sayı olan unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Oluşturacağımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

6. Adım: Uygula butonuna tıklayın.

Huawei hg521 modem kurulumu yaparken kablolu kurulum yapıyorsak Uygula butonuna tıkladığımızda sayfa giderek bir kaç saniye içinde geri gelecektir.

Kablosuz kurulum yapıyorsak kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirdiğimizden dolayı internet bağlantımız kopacaktır. Kablosuz ağ adları arasında yer alan yeni oluşturduğumuz ağ adını bularak oluşturduğumuz şifreyle bağlantı kurmamız internete giriş yapmamız için yeterli olacaktır.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir Yorum

  1. Sayenizde huawei gh521 kurulumu yaptım. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.