PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
12 Aralık 2018 Çarşamba 16:01
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Huawei HG521 Modem Kurulumu
Huawei HG521 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Huawei HG521 Modem Kurulumu

Huawei HG521 Modem Kurulumu makalemizde huawei hg521 kurulum ve kablosuz ayarlarınızı nasıl yapacağınız resimli olarak anlatacağız.

Huawei HG521 modem kuruluma başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Ethernet kablosunun diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinde yer alan ADSL ışığı sabit yanıyorsa Huawei HG521 Modem Kurulumuna  başlayabiliriz.

huawei hg521 modem kurulumu gerçekleştireceksiniz ancak ethernet kablonuz bulunmuyor yada Laptop bilgisayar kullanmıyorsanız, kablosuz özelliği olan cihazdan Laptop, akıllı telefon, tablet yada kablosuz özelliği olan cihazdan da modem kurulumu yapabilirsiniz.

Yapılması gereken işlem yapacağınız cihazın kablosuz bölümüne giriş yaparak Huawei HG 521 modemin kablosuz ağ adına bağlantı kurmanız modem arayüzüne ulaşmanız için yeterli olacaktır.

Huawei HG521 Modem Kurulumu

Huawei HG 521 modem bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açınız. Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

Huawei hg521 arayüz erişimi yapabilmeniz için modem şifresini bilmeniz gerekir. Huawei hg521 modem şifresi aşağıdadır.

Kullanıcı adı: admin

Huawei HG521 Modem Şifresi: ttnet

Giriş yap seçeneğine tıklıyoruz.

Huawei HG521 modem arayüz şifresini değiştirmeniz için Yeni şifre ve Şifreyi onaylayın bölümü gelecektir. Modem şifre değiştirme genelde unutulduğu için sorun teşkil ederi. Bu alanı değiştirmeden geçmenizi öneriyoruz. Yazacağınız şifreyi unutmanız durumunda Huawei HG521 modem arayüz geçiş yapamayacağınız için modemi resetleyerek yeni baştan kurmanız gerekecektir.

Değiştirmeden geçiniz butonuna tıklıyoruz.

Kolay Kurulum sayfası açılacaktır bu bölüm iki aşamadan oluşmakta 1. ADSL Ayarları 2. Kablosuz Ayarları

  1. ADSL Ayarları:

Bağlantı Tipi:PPPoE

ADSL Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Kullanıcı Adını yazıyoruz.

ADSL Şifre: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Şifreyi yazıyoruz.

2. Kablosuz Ayarları

Kablosuz Ağ Adı: Bölümüne kullanmak istediğimiz ad var ise yazıyoruz bu ada kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Güvenlik Seviyesi: WPA-PSK

Kablosuz Şifre: Bölümüne en az 8 karakterden oluşacak şekilde içinde harf ve sayı olan unutmayacağımız şifre yazıyoruz. OLuşturacağımız şifreyla kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Uygula butonuna tıklıyoruz.

Huawei hg521 modem kurulumu yaparken kablolu kurulum yapıyorsak Uygula butonuna tıkladığımızda sayfa giderek bir kaç saniye içinde geri gelecektir.

Kablosuz kurulum yapıyorsak kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirdiğimizden dolayı internet bağlantımız kopacaktır. Kablosuz ağ adları arasında yer alan yeni oluşturduğumuz ağ adını bularak oluşturduğumuz şifreyle bağlantı kurmamız internete giriş yapmamız için yeterli olacaktır.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?
Gönderiyi beğendiyseniz bize bildirin. Bu, makaleleri geliştirebilmemiz için tek yol.
Evet1
Hayır0
Powered by Devhats

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

UDP ve TCP Portu Nedir

UDP ve TCP Portu Nedir (Detay)

Bu makalede, Port kavramını ve IP adresleriyle nasıl çalıştıklarını tartışacağız. UDP ve TCP Portu Nedir aşağıdaki …

Bir Yorum

  1. Sayenizde huawei gh521 kurukumu yaptım. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.