Everest EWR-F303 Kurulumu Nasıl Yapılır

Everest EWR-F303 Kurulumu

Everest EWR-F303 Kurulumu için yapmanız gereken özetle, arayüze gir, köprülemeyi aç, ana modeme bağlan ve kaydet çık. Detay lazımsa okumaya devam.

Everest EWR-F303 kablosuz internetinizi hem kablosuz hemde kablolu olarak dağıtabilir. Yani en yüksek kalitede ve sinyal kaybı olmadan internetinizi cihazlarınıza kablolu ve kablosuz olarak aktarabilirsiniz. Ama öncelikle Everest F303 Kurulumu adımlarını yapmanız gerekir.

İşlemlere başlamadan önce hem ana modemin hemde Everest EWR-F303 cihazının bilgisayara bağlı olması gerekiyor. Bunun için ana modemi (marka modelinin ne olduğu önemli değil) kablosuz, Kurulum yapacağımız cihazı da kablolu olarak bilgisayarınıza bağlamanız gerekir.

Şayet ana modem 192.168.0.1 IP adresini alıyorsa önce ana modem IP adresini farklı bir IP ile değiştirin. Aksi durumda çakışma olur ve her iki modem arayüzü de açılmaz.

Everest EWR-F303 Kurulumu

1. Adım: Everest EWR-F303 Arayüz erişim yapabilmek için tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına IP’si olan 192.168.0.1 veya evereswifi.com yazınız ve klavyeden entere tuşlayınız.

Everest F303 Kurulum

Everest F303 Kurulum

2. Adım: Adrese giriş yaptığınızda sizden Everest EWR-F303 Arayüz Şifresi istenecek. “admin” yazdıktan sonra Kullanıcı Girişi butonuna tıklayın.

Everest F303 Kurulum

3. Adım: Sol taraftaki menüden Kablosuz Köprüleme‘ye tıklayın.

Everest F303 Kurulum

4. Adım: Şimdi cihaz otomatik olarak çevrenizde bağlanabileceğiniz cihazları tarayacak. Seç kutucuğunu tıklayarak bağlanmak istediğiniz ağı seçin. Ardından WiFi Şifresi alanına bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın şifresini yazın ve en alttaki Tamam butonunu tıklayın.

Everest F303 Kurulum

Everest F303 Kurulum

5. Adım: İşlemi yaptığınızda bir uyarı metni göreceksiniz. Tamam butonuna tıklayarak işlemi onaylayın. Modemin yeniden başlamasını bekleyin.

Everest F303 Kurulum

6. Adım: Modem yeniden başladığında everestwifi.com dan arayüz açılacak. Açılmadığı takdirde siz yazarak açabilirsiniz. Bu andan itibaren 192.168.0.1 den arayüz açılmaz. Aynı şekilde şifreye “admin” yazarak Kullanıcı Girişi butonuna tıklayın. Everest F303 Kurulum

Son Adım: Artık arayüzde Menzil Genişletici kurulumunun başarılı olup olmadığını görebilirsiniz.

Everest F303 Kurulum

Bu noktadan sonra modemi kablosuz sinyalin az çektiği bir yere koyarak internet erişimi alabilirsiniz. Önemli olan Everest EWR-F303’ü kablosuz sinyali en az 2 diş görecek şekilde anamodemden uzak bir yere yerleştirmektir. kablosuz ağ adı değişmeyeceği için yeni bir ağ adı beklemeyin.

Everest EWR-F303 Kurulumu yukarıdaki işlemli tamamladıktan sonra bitmiş olacak. Olurda takıldığınız bir nokta olursa yorumlarda iletin. Yarımcı olmaya çalışacağız.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.