Facebook Lütfen Kimliğini Doğrula

Facebook Lütfen Kimliğini Doğrula

Facebook lütfen kimliğini doğrula bir güvenlik teyidi olan Facebook hesabının kilitlenmesi oldukça can sıkıcı olup çözüm yolu makalemizde yer almaktadır.

Bir çok kullanıcısı olan sosyal medya devlerinden Facebook ta bir çok kullanıcının yaşamış olduğu sorunlardan biri, Facebook hesabının kilitlenerek kimlik onaylama yapılmasını istemesidir.

Peki bu ne anlama gelmektedir. Facebook’ u daha güvenli hale getirmek amaçlı yapılan ek bir güvenlik teyidi olmaktadır. ilk kullanıma başlandığı dönemlerde farklı isimlerle facebook açılmasına sistem izin verirken artık hesaplar kimlik onaylı dır. Kısacası facebook hesabınız başkasının eline geçtiğinde yada kilitlendiğinde hesabınızda geçen ad soyad ve doğum tarihi bilgileriniz facebook hesabınızla aynı olmak zorundadır. Aksi taktirde hesabın geri verilme ihtimali neredeyse imkansızdır. Farklı isimlerde facebook hesapları bulunmakta ancak bu hesaplar facebook destek ekibi tarafından incelemeye alındığında kapatılma yada kilitlenme ihtimalleri oldukça yüksek.

Facebook hesabı Neden Kilitlenir?

Facebook kullanım koşularının dışına çıkmak, Facebook hesabının şikayet edilmesi, Facebook hesabına farklı bir cihazdan yada her zaman olmasa da farklı bir konumdan giriş yapılması. Bazen ise hesaba farklı bir kullanıcının giriş yapmaya çalışması neden olabilir. Bir kullanıcının birden fazla hesabının olması ve bunun tespit edilmesi de ayrıca etken olmaktadır aynı numara yada aynı e-posta üzerine ikinci bir facebook hesabı oluşturmak gibi bir çok etken hesabınızın kilitlenmesine neden olabilir.

Facebook hesabınız kilitlendiği zaman içerik olarak farklı facebook hesabından bakıldığında facebook hesabınız görünmez. Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda sizden belge ister belgeyi göndermediğiniz sürece hesabınız incelenmez. İstenilen belgesi kimlik yerine geçen Pasaportunuz, Ehliyetin, Nüfus cüzdanın, Askeri kimlik kartınız, Göçmen bürosundan alınmış imzalı kimliğin, Aşağıdaki kabul etmemekteyiz, Profil resmin bazen ise Herhangi bir fotoğrafınızı istemektedirler. Gönderim işlemi gerçekleştirildikten sonra inceleme süresi değişkenlik göstermektedir.

Hesabınızın açılıp açılmadığını hesabınıza giriş yaparak kontrol etmeniz gerekmektedir.

Facebook hesabımı markamın, işletmemin adına yada özlü sözleri paylaşmak için açmak istiyorum düşüncesi içindeyseniz Facebook profilinize bağlı facebook sayfası yada facebook grup oluşturmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hesaplarınızın kilitlenme yada kapatılma ihtimali yüksektir.

Facebook Lütfen Kimliğini Doğrula

Kilitlenen facebook hesabınızı nasıl geri alabilirsiniz ? İnterneti olan bir herhangi bir cihazdan kamerası olan bir cihaz olursa sizin için daha iyi olur tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın.

www.facebook.com/help/contact/183000765122339 Linkini yazarak aratma işlemi gerçekleştir iniz.

Facebook ile Kimliğini Doğrula formu açılacaktır.

Hesabınızı inceleye bilmemiz için önce kimliğinizi doğrulamamıza yardımcı olmak amacıyla lütfen aşağıdaki formu doldurun.
Lütfen kimliğinizin/kimliklerinizin bir kopyasını ekleyin. Neden kimlik doğrulaması istediğimiz ve kabul ettiğimiz kimlik türleri hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
Kimliğinizi Gönderme Facebook hangi kimlikleri kabul eder? Facebook’ a kimliğimi nasıl yüklerim? Neden kimliğimi yüklemem isteniyor? Kimliğimi Facebook’ a gönderdikten sonra kimliğime ne olur? seçeneklerine tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Kimliğinizi yüklerken T.C Kimlik No ve Seri No kapatabilirsiniz. Önemli olan facebook hesabınızda bulunan olan Resim, Ad Soyad Doğum tarihi bilgilerinizin görünüyor olmasıdır.
Facebook hesabınıza giriş yaptığınız zaman resim istiyorsa Facebook lütfen kimliğini doğrula resim göndererek geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekiyor.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.