Facebook reddedilen reklam itirazı

Facebook Reddedilen Reklam Itirazı

Facebook Reddedilen Reklam Itirazı reklam hesabınızın facebook kullanım koşularına uygun olduğunu düşünüyorsanız makalemiz den destek alabilirsiniz.

facebook üzerinden reklam veren kullanıcı sayısı artıyor. Reklam Değerlendirme Süresi genel itibari ile en fazla beş dakika almaktadır, fakat bazı zamanlar bu bekleme 24 saati bulabiliyor. Yapılan yanlış işlemler doğrultusunda Facebook reklamınız reddedilmesine neden olabilir.

Facebook neden bazı reklamlara onay vermiyor! Facebook hesabınızda verilmemesi gereken reklamlar, ünlü markaların ismi kullanılarak tanıtım satış yapılması, yanıltıcı ve aldatıcı iddiaların var olduğu içeriklerin paylaşılması,  kanunlarda da alkol, tütün, kumar, uyuşturucu, seks hizmetleri, silah ya da diğer tüm yasal olmayan hususların paylaşımında sınırlamalar bulunmaktadır. Bunlara ek bazen yaş aralığının yanlış seçilmesi facebook reklamımızın reddedilmesine neden olabilir.

Facebook sayfanızda oluşturduğunuz reklam üst bölümde yer alan dikkat edilmesi gereke hususları yer almıyorsa destek ekibiyle aşağıda yer alan Link üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Reddedilen Reklam Itirazı

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına www.facebook.com/help/contact/1582364792025146 Linkini yazarak arattınız.

Reddedilen Bir Reklam İçin İtiraz Formu açılacaktır.

Reklamınızın neden onaylanmadığını anlamamıza yardımcı olmak için lütfen bu formu doldurun.

En Son Reddedilen Reklamınız
Şu anda hesabınızda reddedilen reklam bulamıyoruz, ancak yardım almak için yine de bu formu gönderebilirsiniz. Lütfen sorunu açıklayın ve aşağıdaki kutuda Reklam Yöneticinizden reklamın internet adresini paylaşın.
İtiraz etmek istediğiniz reklam bu mu?

  • Bu reklamdan bahsediyorum
  • Başka bir reklamdan bahsediyorum

Seçenekleri bulunmaktadır. Bu reklamdan bahsediyorum seçeneğini işaretlediğimizde;

Sorununuzu gidermemize yardımcı olmak için lütfen mümkün olduğunca çok detay verin. Bir yanlışlık yaptıysak, reklamınızı elimizden gelen en kısa sürede onaylayacağız. Seçeneği açılacaktır, sorunu ayrıntılı şekilde yazıyoruz ve inceleme yapılmasını sağlıyoruz.

İtiraz üzerine reklamım onaylanırsa, reklamımın aktif hale getirileceğini ve hemen yayınlanmaya başlayabileceğini anlıyorum. seçeneğini işaretliyoruz ve Gönder butonuna tıklıyoruz.

Başka bir reklamdan bahsediyorum

Hesabınızdaki Reddedilmiş Diğer Reklamlar
Lütfen onaylanması gerektiğini düşündüğünüz tüm reklamları seçin.

Gösterilecek Reklam Hesabı Kimlikleri Diğer Reklam kodlarını girin. İtirazda bulunmak istediğiniz reklam yukarıda gösterilmiyorsa veya bu formu başka birinin adına dolduruyorsanız, lütfen reklam kodunu aşağıya girin ve Onayla’ya tıklayın.

Sorununuzu Açıklayın
Sorununuzu gidermemize yardımcı olmak için lütfen mümkün olduğunca çok detay verin. Bir yanlışlık yaptıysak, reklamınızı elimizden gelen en kısa sürede onaylayacağız. Bölümüne yaşadığımız sorunu anlatan yazı yazıyoruz.
İtiraz üzerine reklamım onaylanırsa, reklamımın aktif hale getirileceğini ve hemen yayınlanmaya başlayabileceğini anlıyorum. Seçeneğini işaretliyoruz Gönder butonuna tıklıyoruz. Artık Facebook Reddedilen Reklam Itirazı değerlendirilmeye alınacak ve sonucu tarafınıza bildirilecektir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.