Facebook’ta Çevrimdışı Görünmek

Bazen sadece arkanıza yaslanıp, gizli olarak çevrimiçi ortamda eğlenmek hoştur. İşte Facebook’ta Çevrimdışı Görünmek için yapmanız gerekenler.

Aşırı bağlı bir dünyada, bazen sadece arkanıza yaslanıp, sürekli dikkatinizi çeken insanlar olmadan çevrimiçi ortamda eğlenmek hoştur. Ama arkadaşların ve ailenin Facebook‘ta olup olmadığını göremediğinden nasıl emin olabilirsin?

İster alışılmamış dikkatlerden kaçınmaya çalışıyor olun, isterse profilinizi gece geç saatlerde bilgi sahibi olmadan gözden geçirmek istiyorsanız, popüler sosyal medya sitesinde çevrimdışı görünmenin yollarını burada bulabilirsiniz.

Facebook’ta Çevrimdışı Görünmek

İlk olarak işlemleri Bilgisayardan Yapacaksanız.

1. Adım: Facebook Oturumunuzu Açın.

Zaten giriş yapmışsanız, siteye gitmek haber bülteninizi otomatik olarak açacaktır. Oturum açmadıysanız, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı ve sağ üst köşedeki şifrenizi girin.

2. Adım: Sohbete gidin ve Aktif durumu kapatın.

Sohbet çubuğunda, ekranınızın sağ alt kısmında bulunan gri dişli simgesini tıklayın. Alttan üçüncü seçeneği Aktif Durumu Kapat‘ı seçin.

Facebook ta Çevrimdışı Görünmek

Burada, tüm kişiler için aktif durumu kapatmayı, sadece bir kaçını veya yalnızca birkaçını seçmeyi seçebilirsiniz. Size en uygun olanı seçin ve çevrimdışı görünmeye başlamak için Tamam‘a basın.

Facebook ta Çevrimdışı Görünmek
Facebook’ta Çevrimdışı Görünmek
Etkin durumunuzu kapattıktan sonra, Facebook sohbet modülünde adınızın yanında “Son Çevrimiçi” etiketi gösterecektir. Bu, durumunuzu ne zaman kapattığınızdan kaynaklanır.
Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Facebook Uygulamasından yapacaksanız aşağıdaki işlemleri uygulayın.

1. Adım: Facebook Uygulamasını Açın.

Giriş yapmadıysanız, bunu yapmanız gerekecektir.

2. Adım: Erişim ayarlarını açın.

Ekranınızın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiye dokunun ve açılan menünün en altına gidin. Ayarlar ve Gizlilik ve ardından Ayarlar‘a dokunun.

Facebook'ta Çevrimdışı Görünmek 02

3. Adım: Aktif Durum ayarlarınızı kapatın.

Gizlilik başlığı altında, sayfanın yaklaşık yarısında, Aktif Durum için bir seçenek görürsünüz. Diğerleri, çevrimiçi olduğunuzda bunu biliyor. Aktif Durum‘a dokunun ve kapalı yaptığınızdan emin olun.

Facebook'ta Çevrimdışı Görünmek 02
Facebook ta çevrimdışı görünme
Son Ayarları Messenger Uygulamasından yapacaksanız.

1. Adım: Messenger Uygulamasını Açın.

Messenger, telefonunuzdaki Facebook uygulamasından ayrı bir uygulamadır. Bu nedenle, tamamen facebook ta çevrimdışı görünme işleminin tamamlanması çevrimdışı göründüğünüzden emin olmak için, gizli modda kullanmayı planladığınızda, etkin durumunuzu burada da kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için uygulamayı açın ve henüz yapmadıysanız oturum açın.

2. Adım: Profilinize gidin.

Ana sayfa sekmesinden, sol üst köşedeki profil resminize dokunun.

3. Adım: Aktif Durumu kapatın.

Zirveye yakın bir yerde Aktif Durum etiketli bir düğme bulunur. Buna dokunun ve “Etkin olduğunuzda göster” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

Facebook'ta Çevrimdışı Görünmek 02
Facebook’ta Çevrimdışı Görünmek

Hiç Bilmek İstemediğin Kullanıcıları Online Olarak Engelle

Facebook‘ta belirli kişiler tarafından rahatsız edilmek istemiyorsanız, bunları her zaman engelleyebilirsiniz. Engellenen bir kişiden mesaj gönderemez veya gönderemezsiniz ve Facebook‘ta aktif olup olmadığınızı göremezler. Bu bir çözümdür, ancak işler kötü görünmeye başlıyorsa gerekli olabilir. Engellenen bir kişiye mesaj göndermek veya almak için önce onları engelini kaldırmanız gerekir.

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.