AnaSayfa / Blog / Facebook Destek / Facebook Ticari Marka Şikayet Formu

Facebook Ticari Marka Şikayet Formu

Facebook Ticari Marka Şikayet Formu Facebookta izniniz dışında ticari markanıza ait resim yorum yada paylaşımı yapıldı. Ticari marka haklarınızı ihlal ettiğini düşündüğünüz içerikleri şikayet etmek için bu formu kullanın. Facebook Müşteri Hizmetleri, Facebook Destek Hattı,

Doğru formda olduğunuzdan emin olmak için durumunuzun aşağıdakilerden biri olup olmadığını kontrol edin. Formu bilgisayardan veya telefondan açabiliyorsunuz.

Facebook Ticari Marka Şikayet Formu

https://www.facebook.com/help/contact/1057530390957243   linkini hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız yazıyorsunuz ve aratma yapıyorsunuz.

Ticari marka haklarımı ihlal ettiğini düşündüğüm bir içerik buldum butonunu işaretliyorsunuz.

Ticari marka, bir kişi veya şirkete ait ürün veya hizmetleri diğer tarafların sunduklarından ayıran bir sözcük, slogan, sembol veya tasarımdır (ör. marka adı veya logo). Ticari marka hukuku genellikle, belirli bir ürünün veya hizmetin kim tarafından sunulduğu, desteklendiği veya kimle ilişkili olduğu konusunda tüketicilerde kafa karışıklığı oluşmasını önlemeye çalışır. Bu durumu önlemek için ticari marka sahipleri, başkalarının kendi ticari markasını (veya benzer bir ticari markayı) kullanmasının karışıklığa neden olabileceği durumlarda, bu ticari markanın izinsiz olarak kullanılmasını engelleme hakkına sahiptir. Ticari markalar hakkında daha fazla bilgi almak için Yardım Merkezimizin ticari marka kısmını ziyaret edin.
 
Ticari marka şikayetime devam et  seçeneğine dokunuyoruz.

Fikri mülkiyet hakkı ihlali şikayetinde bulunmanın, yasal sonuçları olan ciddi bir konu olduğuna lütfen dikkat edin. Kasten yanıltıcı veya başka türlü aldatıcı ticari marka ihlali şikayetleri göndermek, Facebook’un hesabınızı kapatmak gibi tedbirler almasına neden olabilir.Seçeneklerini sunuyor.

Hak sahibinin adını, sizin e-posta adresinizi ve şikayetinizin içeriğini şikayet ettiğiniz içeriği paylaşan kişiye genellikle verdiğimizi lütfen unutmayın. Bu kişi verdiğiniz bilgiler üzerinden sizinle iletişime geçebilir. Bu nedenle, genel kullanıma yönelik geçerli bir iş e-posta adresi vermeyi tercih edebilirsiniz.

Lütfen size ulaşmak için kullanılabilecek geçerli bir e-posta adresi girin. Bu bir profesyonel veya iş e-posta adresi olabilir. Şikayet edilen tarafın size ulaşmak için bu e-postayı kullanabileceğine dikkat edin

Eğer bir web siteniz yoksa ticari markanızın tescil bağlantısını yazıyorsunuz.Ticari marka nedir?Lütfen tek seferde sadece bir ticari marka hakkında bilgi verin. Aşağıda ilave ticari markaları belirtme olanağınızın olacağını unutmayın.

Mümkünse, lütfen ticari marka tescil belgelerinizin taranmış kopyasını veya ilgili ulusal ya da topluluk fikri mülkiyet dairesinin internet sitesindeki veya veritabanındaki tescilinizi gösteren ekran görüntüsünü gönderin. Sistemimizin sadece JPG, GIF, PNG, TIFF ve PDF dosya formatlarını kabul ettiğine lütfen dikkat edin.

Formu doldurduğunuzda gönder kısmı aktif hale geçiyor.Facebook yöneticilerinden iletişim için yazdığınız e postaya geri dönüş yapılmasını bekliyorsunuz.

 

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.