AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Fishnet Ar-1101 Modem Kurulumu
fishnet ar-1101 modem kurulumu, fishnet ar-1101 modem kurulum, fishnet ar-1101 modem ttnet, fishnet ar-1101 yazılım güncelleme, doping fishnet ar-1101 kurulum,

Fishnet Ar-1101 Modem Kurulumu

Fishnet Ar-1101 Modem Kurulumu, makalemizde Fishnet Ar 1101 modem kurulum ve kablosuz ayarlarını resimli olarak anlatacağız.

Fishnet Ar-1101 modemle alakalı yaşamış olduğunuz internet yada ağ problem varsa bu makaleyi inceleyerek çözüm yoluna ulaşabileceksiniz.

Fishnet Ar-1101 modem kurulumuna başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet kablosunu bir ucunu modemin ethernet girişlerine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır. Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden DSL ışığı sabit yanıyorsa Fishnet Ar-1101 modem kurulumuna başlayabiliriz.

Ethernet kablonuz yada leptopunuz bulunmuyorsa Fishnet Ar-1101 modemi daha önce kullanıyor duysanız kablosuz ağ adları arasında modeminizin kablosuz ağ adını bulup bağlantı kurmanız yeterli olacaktır.

Fishnet Ar-1101 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Önemli olan Fishnet Ar-1101 modemin arayüzüne ulaşabilmek için Fishnet Ar-1101 modemle bulundunuz ortamda olan cihazlardan birinin bağlantısı olması cihaz telefon, tablet, leptop yada kablosuz özelliği olan televizyon  gibi… cihazlardan biri olabilir.

Fishnet Ar-1101 modeme bağlı olarak görünen cihazın tarayıcılarımız dan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açıyoruz. Adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

 

User name: admin

Password: 1234

OK

Butonuna tıklıyoruz.

Kolay Kurulum seçeneğine tıklıyoruz.

Bağlantı Tipi: PPPoE

ADSL Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız Kullanıcı Adını yazıyoruz ve yan bölümden uzantısını seçiyoruz.

ADSL Şifresi: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız Şifreyi yazıyoruz.

Kaydet/Uygula butonuna tıklıyoruz.

Fishnet Ar-1101 Modem Kurulumu

Fishnet Ar-1101 modem kablosuz ayarları yapılandırabilmek için kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.

Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.

Kablosuz yarları Aktif işaretli olması gerekiyor.

Kablosuz Ağ Adı: Bölümünün karşısına kablosuz olarak bağlantı kuracağımız ad yazıyoruz.

Kablosuz Şifre: Bölümünün karşısına 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Bu alana yazacağımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Kaydet/Uygula butonuna tıklıyoruz. Fishnet Ar-1101 modemle bilgisayar arası kablo taktıysanız bu sayfa gidip tekrar geri gelecektir. Ayarlar kaydedilmiş olacaktır. İnternete giriş yapmayı deneyi bilirsiniz.

Kablosuz olarak bağlantı kurduysanız internet bağlantınız kopacağı için kablosuz ağ adları içinde oluşturduğunuz kablosuz ağ adını bulmanız ve oluşturduğunuz kablosuz şifreyle bağlantı kurmanız gerekecektir. Kablosuz olarak bağlantı kurduktan sonra Fishnet Ar-1101 modeminizin internetini kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.