google chrome, google chrome tarayıcısına yeni özellik, google chrome özellikleri, google chrome güncelleme, google chrome tarayıcısına yeni bir özellik,

Google Chrome Tarayıcısına Yeni Bir Özellik Ekledi

Teknoloji devi Google’ın web tarayıcısı, Google Chrome’un tarayıcı savaşını kazandığını çok iyi biliyoruz. %50’den fazla payla, hem masaüstü bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlardaki rekabetin önündedir. Ancak şimdi Google Chrome Tarayıcısına Yeni Bir Özellik Ekledi. Bu olağanüstü özellik detayları aşağıda.

Alakalı Sorular:

google chrome, google chrome tarayıcısına yeni özellik, google chrome özellikleri, google chrome güncelleme, google chrome tarayıcısına yeni bir özellik,

Teknoloji devi Google, web’de ve özellikle de tarayıcınız için ne istediğinizi hakkında fikirlere sahip. Bunlardan biri, birçok kullanıcının sevmediği otomatik video oynatma ile sona ermesidir.

Chrome‘un en son sürümü bu sorunu zaten çözmüşsede, kullanıcıların tarayıcıya verdikleri kullanımdan öğrenen yeni bir çözüm uygulanacaktır.

Google Chrome Tarayıcısına Yeni Bir Özellik Ekledi

Chrome’un 66 sürümünde, teknoloji devi Google, videoları otomatik olarak oynatmayı durdurmaya ve izinsiz olarak, videoları sesli olarak oynattıran sekmelerin sesini kapatmaya karar verdi.

Bu, zaten var olanı, sadece oynamaya başladıktan sonra bir ayırıcının susturulmasının ve her zaman kullanıcıların müdahalesini gerektiren bir gelişmedir.

Ayrıca Bakınız: EaseUS Todo Backup Home Nedir Nasıl Kullanılır

Bununla birlikte, gelecek olan yeni bir şey var ve bu da bu davranışı daha da geliştirecek. Bu özellik şimdi kullanıcılardan öğrenecek ve sadece belirli durumlarda videoların oynatılmasına izin verecek.

Pratikte, ne olacak sadece kullanıcının alışkanlık olarak videoları izlediği veya etkileşime girdiği sitelerde otomatik olarak oynayacaklarıdır. Diğerleri askıya alınacak ve sadece kullanıcı yüklendiğinde video oynatılacaktır.

Bu işlem için yeterli geçmişiniz yoksa, teknoloji devi Google 1000 bilinen sitenin listesini ve diğer kullanıcıların deneyimlerini kullanacaktır.

Zaman içinde ve Google Chrome kullanımıyla, kullanıcıların video ve ses oynatmaya başlaması büyük olasılıktır. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde ortaya çıkacak bir başka gelişmedir ve teknoloji devi Google, Chrome tarayıcısına daha da kullanışlı bir çözüm sunmaktadır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.