Huawei HG630a Modem Kurulumu Resimli Anlatım.

Huawei HG630a Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Huawei HG630a Modem Kurulumu, işlemini Yazılı ve görsel olarak anlatacağız. Bu makalemizi inceleyerek HG630a Modem Kurulumu işlemini yapabilirsiniz.

Huawei Hg552E Modem Kurulumuna başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yaptığınızdan emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için önce bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı ya da Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz , Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz. Modem Kurulumu Nasıl Yapılır Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox,Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1

Huawei HG630a Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Kullanıcı adı ve şifre yazan bölüm gelecektir.

Kullancı adı ‘ admin’ şifre ‘ttnet’ yazıp giriş yap diyeceksiniz.Eğer modem arayüzüne geçiş yapmaz ise kullanıcı adı’admin şifrede ‘admin’ olarak deniyelim. Eğer giriş yapmazsa modemin arayüz şifresi değiştirilmiştir demektir.Modemi resetleyip fabrika ayarlarına döndermeniz gerekir. Modemin arka kısmında küçük bir reset çukuru bulunmaktadır. Buraya bir iğne ya da kürdan yardımıyla 10-15 Saniye basılı tutmanız halinde modem fabrika ayarlarına geri dönecek ve giriş Kullanıcı adı ‘admin’ şifre ‘ttnet’ olarak giriş yapabileceksiniz.

Yeni şifre şifreyi onaylayın kısmı gelecek buradan modeminizin arayüz şfresini değiştire biliyorsunuz. Ancak değiştirmenizi önermiyoruz.  Modem arayüz şifresini unutursanız.  Modemin arayüzüne giriş yapabilmeniz için modemi resetleyip tekrar kurmanız gerekir.

Kolay kurulum sayfası gelecektir.Bu bölüm kendi içinde 2’ye ayrılır.

Huawei HG630a Modem Kurulumu

1.ADSL Ayarları

  • bağlantı tipi:PPPoE olacak
  • ADSL Kullanıcı Adı:Servis sağlayıcınızdan aldığınınız kullanıcı adınınız @’ den sonra ki bölümede uzantısını seçiyorsunuz. Uzantınız yok ise TTNET dışında bir internet servis sağlayıcısı kullanmak için tıklayınız yazısına tıklayın. Manuel olarak yazmanıza izin verecektir.
  • AdSL Şifresi yazan yerin yan bölümünde şifreyi göster seçeneği bulunuyor. Burayı işaretliyelim.Servis sağlayıcınızdan aldığınız ADSL Şifresini yazıyorsunuz.
  • 2.Kablosuz Ayarları
  • Kablosuz Ayarları Aktif işaretli olacak
  • Kablosuz Ağ Adı yazan yerin karşısına kablosuz olarak bağlantı kuracağınız daha önce kullanmadığınız isim oluşturuyorsunuz.
  • Güvenlik Seviyesi WPA-PSK/WPA2-PSK veya WPA2-PSK olacak

Kablosuz Şifre yazan yerin karşısına en az 8 karakterden oluşan ve Türkçe karakter içermeyen harf ve rakamlardan oluşan bir şifre oluşturup “Uygula” butonuna basalım. Sayfa anlık olarak gidip geri gelecektir.Kablolu kablosuz internete giriş yapıyor olmanız gerekiyor. Eğer internete giriş yapmıyorsa servis sağlayıcınızla görüşüp ADSL Kullanıcı adı ve ADSL Şifrenizi kontrol ettirmeniz lazıp problem olabilir.

Huawei HG630A Kanal Ayarı Nasıl Yapılır

Huawei hg 630a modemde kablosuzda kopma yaşanıyor veya bulunduğunuz ortamda bazı cihazlar bağlanıp bazı cihazlar bağlanmıyorsa Sol bölümde yar alan Temel seçeneğine tıklayınız.Alt kısımda çıkacak olan seçenekler arasında WLAN seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan sayfada Bölge TÜRKİYE yazar altında yer alan kanal bölümünden 9 veya 11 ‘i seçebilirsiniz.

Huawei HG630a Modem Kurulumu adımları yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra bitmiş olacaktır. Kurulumdan sonra modemi kullanabilirsiniz. Huawei HG630a Modem Kurulumu Resimli Anlatım.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.