Pikatel Airmax 101 ingilizce Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Pikatel Airmax 101 Ingilizce Modem Kurulumu

Pikatel Airmax 101 Ingilizce Modem Kurulumu, arayüzü İngilizce olan Pikatel Airmax 101 Modemin kurulumunu resimli ve yazılı olarak anlatacağız.

Bu yazımızda sizlerle İngilizce arayüze sahip olan versiyonunun kurulum adımlarını paylaşmak istiyoruz.Modem Kurulumu Nasıl Yapılır Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1

İşlemlerimizin devamında karşımıza Username (Kullanıcı adı )ve Password(Şifre) bilgilerini gireceğimiz bir ekran gelecektir. Username (Kullanıcı adı )admin ve Password (Şifre) ttnet’tir. Eğer giriş yapmazsa Username (Kullanıcı adı) admin Password (Şifre) password yazıp giriş yap diyorsunuz.

Yine giriş yapmazsa modemin fabrika ayarlarına dönmek için, reset çukuruna bir iğne veya kürdan yardımı ile 10 saniye basılı tutup ışıkların sönmesini bekleylim. Işıklar sönünce elimizi reset çukurundan çekip ışıkların eski haline gelmesini bekleyelim. Işıklar tekrar eski haline geldikten sonra yukarıda belirtmiş olduğumuz kullanıcı adı ve şifre ile modem arayüzüne erişim sağlayabilirsiniz.

Pikatel Airmax 101 ingilizce Modem Kurulumu

 

Sol tarafta yer alan menü listesinde Easy Config (Kolay Yapılandırma) menüsüne tıklayalım. Karşınıza Kolay Yapılandırma  sayfası gelecektir. Bu sayfadaki ayarları, aşağıdaki gibi düzenliye bilirsiniz. Pikatel Airmax 101 ingilizce Modem Kurulumu

  • Network Type: PPPoE
  • VPI/VCI: 8/35
  • ADSL Usarname( ADSL Kullanıcı Adı) bölümüne servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Kullanıcı Adınızı yazınız.
  • ADSL Password( ADSL Parolası)bölümüne servis sağlayıcınız tarafından sizlere verilmiş olan ADSL Şifre’ yi yazınız.
  • Wireles SSID( Kablosuz Güvenlik Modu)bölümüneTürkçe karakter ve boşluk içermeyen bir kablosuz ağ adı yazınız.
  • Wireless Security Mode( Kablosuz Güvenlik Modu) Mixed WPA2/WPA-PSK olarak kalabilir.
  • Wireless Key(Kablosuz Anahtar) bölümüne Türkçe karakter ve boşluk içermeyen, en az 8 karakterden oluşan bir şifre yazınız.
  • Bütün ayarları, yukarıda belirtildiği gibi düzenledikten sonra Save/Apply (kaydet)butonuna tıklayalım.Sayfa gidip aynı sayfa tekrargeri gelecektir. Kablosuz bağlıysanız bağlantı kesilcektir.  Kablosuz ağ adınızı bulup kablosuz şifrenizi yazarak bağlantı kuruyorsunuz.                             Yapılan işlemler sonunda interneti sorunsuz olarak kullana bilmeniz gerekiyor. İşlemleri doğru yaptığınızı düşünüyor fakat interneti kullanamıyorsanız servis sağlayıcınızla görümeniz gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifre yanlış olabilir.

Böylece Pikatel Airmax 101 ingilizce Modem Kurulumu arayüz işlemi de tamamlanmış oldun. İnternet’te gezinmenin keyfini çıkarın.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.