Netis Modem Kurulumu

Netis Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Netis Modem Kurulumu, makalemizde Netis DL4310, Netis DL4311 ve Netis DL4322 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır öğrenmiş olacaksınız.

Model modemlerin kurulumu sizlere görsel ve yazılı olarak paylaşacağız. Probleminize göre makalemizi inceleyip destek alabilirsniz.

Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’renkte bulunan ethernet kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır.

Netis Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ‘DSL’ girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz. Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız. Entere tuşlayınız.

 

User Name ( kullanıcı adı) ‘guest’ Password(şifre) guest olarak Login(giriş yap) butonuna tıklıyoruz. Eğer girş yapmaz ise modemi resetliyerek fabrika ayarlarına dönderiyoruz.( Reset işlemini kısaca tarif edelim, modemde reset yazan çukura iğne ya da kürdan yardımı ile 8–10 saniye basılı tutup modemimizin tüm ışıkları söndüğünde basma işlemini bırakalım ve modemimizin tekrar hazır hale gelmesini bekleyerek tekrar internet tarayıcı sayfamızdan giriş adımlarını uygulayalım.) Netis Modem Kurulumu

Üst bölümde yer alan Quick start(hızlı başlangıç) bölümüne tıklayalım.

Açılan sayfanın alt bölümünde yer alan START(başla) seçeneğine tıklıyorsunuz.

Sayfanın alt bölümünde yer alan NEXT(sonraki)seçeneğine tıklıyorsunuz.

Açılan sayfada VPI:8  VCI:35 olacak NEXT(sonraki)seçeneğine tıklıyoruz.

PPPoE/PPPoA işaretli olacak NEXT(sonraki) seçeneğine tıklıyorsunuz.

Username (kullanıcı adı)yazan yerin karşısına servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını yazıyorsunuz. Password (parola)yazan yerin karşısınada servis sağlayıcınızdan aldığınız parolayı yazıp NEXT(sonraki)seçeneğine tıklıyorsunuz. Netis Modem Kurulumu

Access Point(Erişim noktası) Activated(aktif)işaretli olacak. SSID yazan bölümün karşısına daha önce kullanmadığınız kablosuz ağ adı oluşturuyorsunuz. Broadcast SSID (SSID yayını) yes işaretli olacak Authentication Type (kimlik doğrulama türü) WPA-PSK/WPA2-PSK password (şifre)bölümüne en az 8 en fazla 64 karekter arası unutmuyacağınız. Harf ve rakam içeren kablosuz şifre oluşturuyorsunuz.

NEXT(sonraki)seçeneğine tıklıyoruz.

Netis Modem Kurulumu

CLOSE(kapat)seçeneğine tıklıyoruz. Yapılan işlemler doğrultusunda internetinizi sağlıklı bir şekilde kullana bilirsiniz. İşlemleri doğru bir şekilde yapmanıza rağmen interneti kablolu kablosuz internete giriş yapamıyorsanız. Adsl kullanıcı adını ve adsl şifreyi kontrol etmeniz gerekiyor, hatta olabilir.  Netis Modem Kurulumu

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.