superonline modem şifre değiştirme, huawei hg658 v2 şifre, huawei hg658 v2 kurulum, huawei hg658 v2 modem şifresi, huawei hg658 v2 modem kurulumu

Huawei HG658 v2 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Huawei HG658 v2 Modem Kurulumu, görsel ve resimli olarak anlattığımız. Huawei HG658 v2 Kurulum adımlarını inceleyebilirsiniz.

Modem kurulumuna başlamadan önce  kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı yada Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 yada Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz.

Huawei HG658 v2 Modem Kurulumu

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox,Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1

Kullanıcı adı ve parola yazan bölümü açacaktır.

Kullanıcı adına ”admin” Şifre alan bilgilendirmesine ise ”superonline” yazdıktan sonra oturum aç diyorsunuz. Kabul etmez ise   şifrenizi değiştirmişinizdir.  Şifreyi  hatırlayamıyorsanız modeminizi resetleyerek varsayılan değerlere döndürebilirsiniz. Reset işlemi nasıl yapılır. Modemde reset yazan çukura iğne ya da kürdan yardımı ile 810 saniye basılı tutup modemimizin ışıkları sönünceye kadar basılı tutalım. Genelde sadece power ışığı kalır. Elimizi çekelim modemimizin tekrar hazır hale gelmesini bekiyelim. İnternet ışığı yanmaya bilir bu normal kurulum yapıldıktan sonrada gelebilir. Kablosuz olarak bağlıysanız reset esnasında bağlantınızkopacağı için wifiden superonline ismini bulup bağlan diyorsunuz. Bağlan dediğinizde ya otomotik bağlanır veya kablosuz ağ anahtarını ister. Kablosuz ağ anahtarı modemin barkod bölümünde yazar. Tekrar internet tarayıcı sayfamızdan giriş adımlarını uygulayalım.

Oturum aç tuşuna tıkladıktan  sonra, varsayılan şifreyi isterseniz değiştirebilirsiniz. Girilecek şifrenin unutulma riskini almamak için iptal butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

sayfanın üst kısmında yer alan İnternet yazan butona tıklıyoruz. Açılan sayfada WAN_INTERNET_AD yazan kısmın altında yer alan Düzenle butona basıyoruz.

İnternet hesabı ve İnternet şifresi yazan yerlere servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını yazıyorsunuz. internet şifresi yazan yere ise servis sağlayıcınızdan aldığınız şifrenizi giriyorsunuz.  Kaydet yazan butona tıklıyorsunız.

Huawei hg 658 v2 modem kablosuz ayarları nasıl yapılır

Makalemizin devamında huawei hg 658v2 modemin kablosuz ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatacağız. Görsel ve yazılı olarak inceleye bilirsiniz. Kurulum sayfasının üst tarafında ‘ yerel ağ’ yazan butona tıklıyorsunuz. Sol tarafta kablosuz ağ ayarları yazan bölüm açılacaktır.

Huawei HG658 v2 Kurulum

Açılan menüde kablosuz ağ şifreleme yazan bölüme tıklayıp. Kablosuz ağ adı yazan bölüme daha önce kullanmadığınız kablosuz ağ adı belirliyorsunuz.

Güvenlik modu WPA-PSK/WPA2-PSK olacak. Şifreleme modu TKIP+AES kablosuz şifre yazan bölüme ise en az 8-63 karekter arası harf ve rakam içeren unutmayacağınız kablosuz şifre belirliyorsunuz. Kaydet butonuna tıklıyorsunuz. Eğer bağlantı olmasına rağmen kablolu kablosuz internete giriş yapmıyorsa adı ve şifreniz hatalı olabilir. Bu durumda İnternet servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekebilir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.