Facebook iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Spamları

Facebook iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Spamları

Facebook iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Spamları. En son yapılan habere göre, sosyal paylaşım devi Facebook, iki faktörlü kimlik doğrulama spamının, eski bir hatadan kaynaklandığını itiraf etti. facebook kimlik doğrulama spam, Facebook Destek Hattı, Facebook Müşteri Hizmetleri.

Hepimiz, bu zamanların güvenliğinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Diğer şeyler arasında Cloud’da her platformu daha çok kullandığımız için. Saldırganlar, hackerlar PC’lerimizde veya mobil cihazlarımızda yaptığımız iş türünü kontrol etmeye çalışıyor.

Facebook iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Spamları Eski Bir Hatadan Kaynaklı

Güvenlik, bu zamanların en önemlisidir. biz, PC veya mobil cihazlarımızda yaptığımız iş türünü konuşalım, çünkü diğer şeylerin yanı sıra, Cloud’da her platformu daha fazla kullandığımızdan, saldırganlar verilerimizin altında gizlice gizliyorlar.

Bu nedenle, bir hizmete veya platforma kaydolduğumuzda, güvenli parolalar kullanmak çok önemlidir ve aynı zamanda izin veriyorsa. Bir çok durumda olduğu gibi tanınmış iki faktörlü kimlik doğrulama ile ek bir güvenlik sistemi kullanın.

Zuckerberg’in sahip olduğu sosyal platform tarafından kabul edildiği gibi, birçok kişi sosyal paylaşım ağı mükemmelliği olan facebook olarak düşünenlerin çoğunda halihazırda yapabileceğimiz bir şey, ancak bu güvenlik sistemi bazı kullanıcılara sorunlar getiriyor. Birçok kişi iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için telefon numaranızı sosyal ağa verdikten sonra Facebook Spam formlarından SMS alıyor.

En kötüsü, mesajı yanıtlayarak iptal etmeye çalışırsan, platformun yanıtlar için bir durum güncellemesi olarak yayınlar. Böylece tüm kişiler bunu görebilir. Bu nedenle servis geliştiricileri, beklenmedik sorunların kendi arızalanmalarından kaynaklandığını itiraf etmiştir. Bu şekilde, önümüzdeki günlerde güvenlikle ilgili bu bildirimleri durduracak bir çözüm başlatma sözü verdiler.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı etkinleştirirken Facebook’daki spam sorunlarını nasıl çözebilirim?

Özellikle Facebook için güvenlik direktörü Alex Stamos, web sitesinin açıkçası iki faktörü telefon numaralarını kullanarak kaydeden kişilere kasıtlı olarak spam göndermediğini açıkladı.

Tabii ki, Facebook, insanların güvenlik sistemine kaydolma cesaretini kırmak istemiyor, bu firmanın istediği en son şey olacaktır. Ayrıca, herkesin bu güvenlik özelliklerini hesaplarının mahremiyetini korumak için kullanışında teşvik eder.

Aynı zamanda şirket yöneticisi, yıllar önce kullanılan kısa mesajları temel alan eski bir işlev nedeniyle bildirimlere verilen bu yanıtların durum güncellemeleri olarak yayınlandığını da ortaya koydu. Günümüzde güncelliğini yitirmiş olan firma şimdi bu işlevin devre dışı bırakılması için çalışıyor ve böylece İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı güvenliği ile ilgili bizi ilgilendiren durumla ilgili olarak neler olduğu gibi bazı bildirimlerle ilgili sorunları önleyecektir

Ayrıca Bakınız: Facebook Oyun Desteği Nasıl Alınır

Facebook, bir çözüm uygulana kadar bu hatadan etkilenenler, metin bildirimlerini kapatmak için “Ayarlar / Bildirimler” e erişebilir. Ayrıca, gelecekte aynı şeyi riske atmamayı tercih edenler, telefon numaralarını sosyal ağa vermek yerine fiziksel bir anahtar kullanmayı seçebilirler.

Peki, bunun hakkında ne düşünüyorsun? Tüm görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmanız yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.