Pirelli DRG A226G Modem Kurulumu

Pirelli DRG A226G Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Pirelli DRG A226G Modem Kurulumu, makalemizde Pirelli DRG A226G modem kurulum adımlarını yazılı ve görsel olarak detaylıca yapacağız.

Makalemizi inceleyip teknik destek alabilirsiniz. pirelli drg a226g modem şifres, pirelli drg a226g wireless ayarları, pirelli drg a226g vdsl, pirelli drg a226g modem arayüz şifresi, pirelli drg a226g admin,

Pirelli DRG A226G Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı ya da Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Ethernet 1,Ethernet2,Ethernet3 ya da Ethernet4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, DSL ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlıyabilirsiniz.

Pirelli DRG A226G Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız. Entere tuşlayınız.

Kullanıcı adı ve şifre bölümü gelecektir.

 

Kullanıcı adı’admin’şifre ‘admin’dir.Eğer giriş yapmaz ise modemi resetliyerek fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz..( Reset işlemini kısaca tarif edelim, modemde reset yazan çukura iğne ya da kürdan yardımı ile 8–10 saniye basılı tutup modeminizin  ışıkları söndüğünde basma işlemini bırakalım ve modemimizin tekrar hazır hale gelmesini bekleyerek tekrar internet tarayıcı sayfamızdan giriş adımlarını uygulayalım)

Modemin arayüzünde yer alan Hızlı Kurulum seçeneğine tıklıyoruz.

Pirelli DRG A226G modem kurulum ekranı gelecektir. Bu modemde iki kurulum seçeneği vardır. Adsl ve Vdsl Hattınız Adsl’mi Vdsl’mi olduğunu servis sağlayıcınızdan öğrene bilirsiniz.  Adsl  ise kullanıcı adınızı üst bölümde yer alan oturum açma kullanıcı adı bölümüne yazıyorsunuz. Oturum açma şifresi bölümüne de servis sağlayıcınızdan aldığınız şifrenizi yazıyorsunuz. Hattınız Vdsl ise alt bölümde yer alan oturum açma kullanıcı adı bölümüne yazıyorsunuz. Oturum açma şifresi bölümüne de servis sağlayıcınızdan aldığınız şifreyi yazıyorsunuz.

Pirelli DRG A226G Modem Kurulumu

Pirelli DRG A226G  Modemin kablosuz ayarlarını yapabilmeniz için kablosuz ağı etkinleştir işaretli olması gerekiyor.Kablosuz ağ adı (SSID) yazan yerin karşısına daha önce kullanmadığınız kablosuz ağ adı oluşturuyorsunuz. Ortak kullanım Anahtarı yazan bölüme en az 8 en fazla 64 karekter arası unutmayacağınız harf ve rakam içeren kablosuz ağ şifresi oluşturuyorsunuz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.