PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / TP Link TD W9970 Modem Kurulumu
TP Link TD W9970 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

TP Link TD W9970 Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

TP Link TD W9970 Modem Kurulumu makalemizde Türk Telekom tarafınca verilen tp link modem kurulumu adımlarını anlatacağız.

Türktelekom tarafından verilen tp link td w9970 modem kurulumunu yapabilmek için modem ile bilgisayar arasına Ethernet kablosu takıyoruz.İnternet tarayıcısı açıyorsunuz(İnternet Explorer, Firefox,Chrome,Opera, Safariv.b.)gibi adres satırına  192.168.1.1 yazıp Enter‘ı tıklıyorsunuz. Kullanıcı adı ve şifre kısmı gelecektir.

TP Link’in sık kullanılan cihazlardan biri olan Mercusys’nin kurulum bilgilerine ihtiyacınız olursa TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu makalemiz hazır. Mutlaka inceleyiniz.

TP Link TD W9970 Modem Kurulumu

Kullanıcı adı yazan kısıma küçük harflerle admin yazıyoruz. Şifre bölümüne de küçük harflerle turktelekom yazıp oturum aç diyorsunuz. Modem arayüzüne geçiş yapmaz ise kullanıcı adı admin yazıyoruz. Şifreye bölümüne de admin yazıp oturum aç bölümüne tıklıyoruz. Yine geçiş yapmaz ise kullanıcı adı bölümüne admin şifre bölümüne ise ttnet yazıp oturum aç bölümüne tıklıyorsunuz.

TP Link TD W9970 Kurulum
TP Link TD W9970 Modem Arayüz Şifresi

Kullanıcı adı ve şifreyi kabul etmez ise kullanıcı adına küçük harflerle admin şifreye ise ttnet yazıp deneyiniz. Yine kabul etmezse modemin arka kısmında yer alan reset çukuruna  iğne kürdan yardımıyla basılı tutuyorsunuz 5-10sn ‘ye kadar adsl  söndükten sonra elinizi çekiniz. Kullanıcı adı standartır  admin ve şifreleri tekrar deneyiniz.

Modem arayüzüne giriş yapacaksınız. Ekranın sol bölümünde yer alan hızlı kuruluma tıklıyorsunuz. Açılan bölümde ileri butonuna tıklıyorsunuz.

TP Link TD W9970 Modem ADSL Kurulumu

Modeminizin kurulumunu yapabilmek için Türktelekom dan verilen kullanıcı adını yazıp alt bölümünde yer alan bölümede Türktelekom dan verilen şifreyi yazıyorsunuz. Şifreyi doğrula bölümünde de yer alan şifreyi doğrula kısmına Türktelekom dan verilen şifreyi tekrar yazıyorsunuz. İleri seçeneğine tıklıyorsunuz.

TP Link TD W9970 Modem Kurulumu
TP Link TD W9970 Modem Kablosuz Kurulumu

TPLINK TD-W9970 Kablosuz ayarlarının yapıldığı bölümü açacaktır. Kablosuz etkin işaretli olacak. Kablosuz ağ adı yazan yerin karşısına daha önce kullanmadığınız, kablosuz ağ adı belirliyorsunuz. Güvenlik WPA/WPA2-Personal (Tavsiye edilen)işaretli olacak. Şifre kısmına ise en az sekiz karekterden oluşan harf ve rakam içeren unutmayacağınız kablosuz şifre oluşturacaksınız. Bu şifreyle kablosuz ağ adına bağlantı kuracaksınız. İleri butonuna tıklıyorsunuz.

Hızlı kurulum doğrulama bölümünde ise yapmış olduğunuz işlemleri göreceksiniz.Kaydet dediğinizde ayarlarınız gerçekleşmiş oluyor.İnternetinizi sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. TP Link TD W9970 Modem Kurulumu ile alakalı bir sorununuz varsa yorumlarda bize iletin.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.