TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici

TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu

TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici modellerinden mercusys mw300re kurulum adımlarını nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

TP-Link Mercusys ağ genişletici, serisine ait Mercusys Menzil Genişletici kurulumu oldukça basit olup yapacağınız bir iki adımla modeminizle eşleştirebilir siniz. Bu eşleştirme işlemi 3 farklı şekilde yapılmaktadır.

TP Link’in en çok kullanılan modemlerinden biri lan W9970’in kurulumunu yapmak isteyenler için TP Link TD W9970 Modem Kurulumu makalemiz hazır. Mutlaka inceleyiniz.

Mercusys Ağ Genişletici kurulum adımları için okumaya devam edin.

TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu

1. Adım WPS tuşuyla otomatik kurulum

İnterneti aldığınız modemin üstüne WPS tuşu var ise interneti aldığınız modemin sinyal alanı içindeyken Mercusys MW300R cihazı prize takınız.

İnterneti aldığınız modemin üstünde yer alan WPS tuşuna bir kez basınız ve ardından menzil genişleticinin altında yer alan WPS tuşuna çok kısa süre basınız menzil genişleticinin üstünde yer alan sinyal ışığının hızlı hızlı yandığını göreceksiniz. Eşleştirme işlemi yapıldıktan sonra menzil genişleticinin üstünde yer alan ışık turuncu yanabilir bunun sebebi interneti aldığımız modeme bağlı olarak görünmesidir.

İnterneti aldığınız modemden uzaklaştırdığınızda menzil genişleticinin üstünde yer alan ışığın yeşile döndüğünü göreceksiniz.

Mercusys Kurulum

2.Adım: Modeminizde WPS Tuşu yoksa modeminizde WPS özelliği varsa interneti aldığınız modem arayüzüne giriş yaparak WPS özelliğini manuel açmayı deneyiniz.

İnterneti aldığınız modemin arayüzüne giriş yapıyoruz ve Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.

Hemen altında yer alan WPS Ayarları seçeneğine tıklıyoruz.

TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu
TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu

WPS ve WPS Basma Tuşunun Aktif olduğundan emin olun. Bağlan butonuna tıklayınız ardından TP-Link Mercusys Menzil Genişletici’ nin altında yer alan WPS tuşuna bastıktan sonra elinizi çekiniz. Menzil genişleticinin ışığı hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayacak ve ardından menzil genişleticiyi interneti aldığınız modemin sinyal alanının zayıf olduğu olana kurulumunu yaparak interneti sorunsuz olarak dağıtabilirsiniz. Böylece farklı bir şekilde mercusys kurulum işlemini gerçekleştirirsiniz.

3. Adım: Kablolu yada Kablosuz Kurulum, interneti aldığınız modemin üzerinde WPS tuşu yoksa ve modemin arayüzüne giriş yaptığınızda bu bölüme ulaşamadıysanız, Menzil Genişletici yi ethernet kablosuyla Laptop’ a takabilir ve farklı işlem yapmadan menzil genişleticinin arayüzüne ulaşarak kurulum yapabilirsiniz. Menzil genişleticinin kurulumundan sonra ethernet kablosunu çıkarta bilirsiniz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada Laptop kullanmıyorsanız kablosuz özelliği olan cihazdan menzil genişleticinin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmanız kurulum yapmanız için yeterli olacaktır.

Bağlantı kurduğunuzda güvenlik anahtarı(Kablosuz Şifre) ister ve ilk kurulum yapacaksanız ve modemin kablosuz şifresinin ne olduğunu bilmiyorsanız  menzil genişleticinin barkod bölümünde kablosuz ağ  şifresi yazmaktadır. Bu bölümde yazan şifreyle kablosuz bağlantı kurmanız yeterli olacaktır.

TP-Link mercusys menzil genişletici’ ye kablolu yada kablosuz bağlantı yaptıysanız kurulum aşamasına başlayabiliriz.

Menzil genişleticiye bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

Mercusys Router Password

TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu
TP Link Mercusys Ağ Genişletici Kurulum – Arayüz Şifresi

Password: admin Confirm Password: ttnet yazınız Login butonuna tıklayınız.

Quick Setup seçeneği açılacaktır Next seçeneğine tıklıyoruz.

TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu
TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu – Ağ Arama

Kablosuz ağ adlarını taratmak için Scan seçeneğine tıklıyoruz.

İnterneti aldığımız modemin kablosuz ağ adının yanında yer alan Connect seçeneğine tıklıyoruz.

TP Link Mercusys Kablosuz Ağ Genişletici Kurulumu

Password: Bölümüne interneti aldığımız modemin kablosuz şifresini yazıyoruz. Next butonuna tıklıyoruz.

Reboot seçeneğine tıklıyoruz ve çıkan uyarı mesajında yer alan Tamam butonuna tıklıyoruz.

Tp link modem kurulumu makalelerimizden biri ile TP Link mercusys kablosuz ağ genişletici kurulumunu gerçekleştirdiniz. Menzil genişletici’ yi  internetinizin çekim alanının zayıf olduğu yere kurarak çekim gücünü artırarak internetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.