AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Huawei HG658C V2 Modem Kurulumu
Huawei HG658C V2 Modem Kurulumu 00

Huawei HG658C V2 Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

Huawei HG658C V2 Modem Kurulumu, vodafone veya superonline giriş yani arayüz şifresi ile DSL bilgilerini kullanarak kurulum yapacağız.

Sağlıklı bir modem kurulumu yapmak için bilgisayar ve modem arasında Ethernet kablosu bağlı olması gerekiyor. Huawei Modem IP Adresi 192.168.1.1 dir. Huawei HG658C V2 Arayüz erişimi yapmak için herhangi bir tarayıcının adres satırına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter tuşuna basabilirsiniz.

Huawei HG658C V2 Modem Kurulumu

Modem arayüzü açıldığında kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Huawei HG658C V2 Şifre “vodafone” dir. Kullanıcı adı ve şifreye vodafone yazdıktan sonra Oturum Aç butonuna tıklayın. Vodafone HG658C V2 Modem Kurulumu

 

Ana Ekran açıldığında doğrudan Başlama Sihirbazına tıklayın. HG658C V2 Modem Kurulumu

 

Gelen ekranda Kullanıcı Hesabıyla Bağlanın seçeneğini işaretleyerek İleri butonuna tıklayın. HG658C V2 Modem Kurulumu

 

 

İnternet Hesabı ve İnternet Şifresi yazan kısma servis sağlayıcısı tarafından size verilen ADSL Kullanıcı bilgilerinizi girmeniz gerekir. İnternet Hesabı kısmında @ işaretinden sonra servis sağlayıcısının uzantısının yazması gerekiyor. Aksi halde internet erişimi yapamazsınız. Şifrede büyük küçük karakter varsa uyumlu olarak yazmanız lazım. Bilgileri yazdıktan sonra İleri butonuna tıklayın.  HG658C V2 Modem Kurulumu

 

İnternete Bağlanıyor. Bilgisini gördüğünüzde cihaz internet testi yapıyor olacaktır. Girdiğiniz bilgiler doğru ve cihazda ADSL ışığı sabit yanıyorsa bağlantı başarılı olacaktır.

Huawei HG658C Modem Kurulumu İnternet Bağlantınız Bağlandı olarak görüldüğünde tamamlanmış demektir. Bundan sonraki işlemler Kablosuz ayarlardır. İleri butonuna tıklayın.

 

Kablosuz Ağ Adı yazan bölüme Türkçe Karakter kullanmadan bir isim belirleyin. Kablosuza ağa bağlanırken bu ismi göreceksiniz.

parola alanına en az 8 en fazla 64 karakterden oluşan ve yine Türkçe karakter içermeyen bir şifre belirleyin. Türkçe karakter kullanımı bazı mobil cihazlarda bağlantı sorununa neden olmakta. Bu nedenle Türkçe karakter kullanımını uygun bulmuyoruz.

 

 

Böylece Huawei HG658C Modem Kurulumu işlemi tamamlanmış oldu.


 

Dip Not: Huawei Modemlerde arayüz şifresi, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom satışlı olmalarına göre değişiklik gösterir. Vodafone tarafınca satılmış modemde sen kullanıcı adı hemde şifre vodafone dir. Turkcell Tarafınca satılmış bir modemse. Kullanıcı adı admin şifre superonline dir. Türk Telekom tarafınca satılmış bir modemse Kullanıcı adı admin ve şifre ttnet tir.  Tüm modellerinin Ip adresi de 192.168.1.1 dir.

Diğer Huawei modemlerin kurulumu hakkında bilgi almak istiyorsanız ilgili haber içeriklerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.