Instagram Fotoğraf Arşivleme ve Geri Alma

Instagram Fotoğraf Arşivleme ve Geri Alma

Instagram’ın Arşiv Özelliğini bilirseniz Instagram Fotoğraf Arşivleme ile yayınları silmeden gizleyebilir ve istediğiniz zaman onları geri alabilirsiniz.

Instagram, Instagram hesabındaki fotoğrafları arşivlemenin bir yolunu tanıttı. Bu yolla herkese açık profil yayınlarınızı alır ve bunları yalnızca hesap sahibinin görebilecekleri özel bir duruma geçirir. Bu, yorumların ve derecelendirmelerin korunduğu anlamına gelir ve ayrıca tek tıklamayla onu tekrar yayınlarınıza geri yükleyebilirsiniz.

Başlangıçta yalnızca bazı kullanıcılar için kullanıma sunuldu, ancak 2017 Haziran ayı ortası itibarıyla tüm kullanıcı hesaplarında mevcut olmalıdır. Bizde bu makaleyi yazmakta bizar geride kalmış görünüyoruz. İdere edin. 🙂

İşte Instagram Fotoğraf Arşivleme özelliğinin nasıl çalıştığının bir özeti.

İlk olarak, Instagram hesabınızı geçici olarak bir noktada devre dışı bırakmayı planlıyorsanız dikkatli olun. Bazı kullanıcılar, yayınları arşivledikten sonra, hesaplarını geçici olarak devre dışı bıraktıklarını, ardından hesabını yeniden etkinleştirdiklerini, arşivlenmiş yayınlarının kaybolduğunu bildirdiler.

Kendim denedim ve bu sorunu yeniden oluşturamadım. Hesabı yeniden etkinleştirdiğimde arşivlenmiş yayınlarım arşiv bölümünde gösteriliyordu. Ancak, bu konumdaysanız, gönderileriniz de önemliyse risk almanızın bir anlamı yok. Hesabı donduracağınız için arşivleri yayınlayın. Hesabı aktif ettiğinizde tekrar arşive alırsınız..

Instagram Fotoğraf Arşivleme

Instagram uygulamasının sağ üst köşesinde Saat yönünün tersine oklu bir saat gibi simge görmelisiniz.

Instagram Fotoğraf Arşivleme

Ardından yayın arşivi sayfasını açar. Daha önce herhangi bir resmi arşivlemediyseniz, açıkça boş kalacak ve bu mesajı göreceksiniz.

Instagram Fotoğraf Arşivleme

Aslında bir fotoğrafı arşivlemek çok basit. Uygulamada bireysel gönderiyi açın ve sağ üstteki dikey üç noktaya (iPhone da yatay üç nokta) dokunun.

Ardından Arşivle seçeneğini görmelisiniz.

Instagram Fotoğraf Arşivleme

Ardından arşiv sayfanıza eklenir ve herkese açık profilinizden kaldırılır. Artık ona sadece siz erişebilirsin.

Instagram Fotoğraf Arşivleme Geri Alma

Instagram Fotoğraf Arşivleme Geri Alma

Geri yüklemek için gönderinin üzerine bir kere dokunun. Sağ üstteki dikey üç noktaya (iPhone da yatay üç nokta) dokunun ve Profilde Göster‘i seçin.

Instagram Fotoğraf Arşivleme Geri Alma

Ve instagram fotoğrafları nasıl arşivlenir ve geri alınır. Hepsi bu kadar. Instagram bunu kademeli olarak hesaplıyor ve sunumun sırasını neyin belirlediğine dair hiçbir fikrim yok. Ama eğer zaten sahip değilseniz, yakında sahip olmalısınız. Instagram Fotoğraf Arşivleme ve Geri Alma için yukarıda verilen bilgilerin dışında bir ekstra yok. Ama bununla alakalı bir sorun yaşıyorsanız Instagram Sorun Bildirimi yapmanız gerekecektir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.