AnaSayfa / Blog / Instagram Destek / Instagram Hesabını Geri Açma
Instagram Hesabını Geri Açma için Ne Yapılmalı

Instagram Hesabını Geri Açma

Instagram Hesabını Geri Açma, makalemizde geri dönmeye hazır olduğunuzda instagram hesabını geri açmak için yapmanız gerekenler anlatılmıştır.

Instagram kesinlikle çok eğlenceli olabilir. Ama birçok kullanıcı da bir noktada hesaplarını devre dışı bırakmayı tercih edebilir. İyi haber şu ki, hesabınızı yeniden etkinleştirmeye hazır olduğunuzda, aşağıdaki adımları takip etmek oldukça kolaydır.

Instagram hesabını tamamen silme işlemi yaptıysanız, işlem geri alınamaz. Silinen bir hesap kurtarılamaz; yepyeni bir hesap oluşturmanız gerekecek.

Instagram Hesabını Geri Açma

Ancak hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktıysanız, dilediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. İlk devre dışı bırakma işleminin tamamlanması biraz zaman alacağından, en az 24 saat beklemeniz önerilir.

Yeniden etkinleştirmeye hazır olduğunuzda, şu adımları izleyin:

  • Instagram uygulamasını açın veya Instagram web sitesine giriş yapın.
  • Kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
  • Kullanıcı Adınız ve Şifrenizi doğru bir şekilde doğruladıysanız, hesabınız yeniden etkinleştirildi. Takip edilecek özel bir süreç yoktur.

Instagram Şifre Sıfırlama

Hala sorun yaşıyorsanız ve giriş yapamıyorsanız, önce şifrenizi sıfırlamanız gerekebilir.

Şifrenizi sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Giriş ekranında, Şifremi unuttum? bağlantısına dokunun.

Artık telefonunuzu veya kullanıcı adınızı kullanarak şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı alma seçeneğine sahip olacaksınız. Mevcutsa, bağlantılı Facebook hesabınız üzerinden de kimlik doğrulaması yapabilirsiniz.

Askıya Alınmış Instagram Hesabını Kurtarmak

Bazı Instagram hesapları, sahibinin izni olmadan devre dışı bırakılır. Bu genellikle bir kullanıcı, sosyal medya hizmetinin kullanım koşullarını uygunsuz içerik yayınlayarak veya diğer kabul edilemez davranışlarla etkileşime geçirdiğinde ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda, hesabınızı yeniden etkinleştirmek her zaman basit değildir ve her zaman mümkün değildir.

Ancak, davanızı belirleyebileceğiniz ve bazı memnuniyetsizlikleri umut edebileceğiniz bir temyiz süreci var. Hesabınız askıya alındıysa, normalde yaptığınız gibi Instagram’da oturum açın ve itirazda bulunmak istiyorsanız kimlik doğrulaması sırasında görünen ekran talimatlarını takip edin.

Formu doldurduğunuzda sistemsel olarak hesabınız ile ilgili kontrol yapılıyor. hesap kurtarılacak bir durumda ise mail adresinize bildirim alıyorsunuz. Yok kurtarılmayacak bir durumda ise cevap bile verilmiyor.

Instagram Hesabını Geri Açma ile ilgili yaşadığınız farklı bir sorun varsa bunu yorumlarda bize iletin. Sorununuzun çözümü varsa bununla ilgili detaylı bilgi verilecektir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.