AnaSayfa / Blog / Instagram Destek / Instagram Hesap Doğrulama
Instagram Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır

Instagram Hesap Doğrulama

Instagram hesap doğrulama, hesabınızı orijinal olarak nitelendirdiği için, hiçbir takipçi sayısının gerçekten eşleşemeyeceği algılanan bir güvenilirlik düzeyi ekler.

Yaygın bir yanlış anlaşılma, takipçi yoğunluğunun belirli bir seviyeye yükseltilmesiyle hesapların doğrulanabilir olmasıdır. Aslında takipçiler ile, bu imrenilen mavi onay işaretini alıp almama konusunda çok az bir ilgisi vardır.

Instagram, profilinizi Facebook sayfanızdan veya Twitter hesabınızdan profiline bağlamanın yanı sıra resmi bir web sitesinden edinme gibi profilinizin gerçekliğini kanıtlamak için birkaç yöntem önerir. Rozet için engellenmediyseniz ve yine de ulaşmak istiyorsanız, aşağıdaki yollardan biri yardımcı olabilir.

Instagram Hesap Doğrulama

Instagram Doğrulama İsteği

Yakın zamanda, hesapların doğrulama almaya çalışmasına yönelik yeni bir yöntem ekledi. Ancak yine de bir garanti yok. Artık hesaplar, bir hesabın gerçekliğini ve kararsızlığını belirlemek için Instagram tarafından incelenecek olan bir doğrulama isteği formu gönderebilir. Bu güncellemeyi dehenüz biz almadık. Ancak yakın zamanda Ülkemizde de kullanılabilir olacaktır.

İpucu: Gerçek veya hesap verebilir bir hesaba sahip olmanız için Instagram’in ne anlama geldiğinden emin değilseniz Yardım Merkezlerinin, doğrulanmış bir hesapta aradıkları özellikleri ve takip edilmesi gereken topluluk kurallarının bir dökümünü görebilirsiniz.

Forma erişmek için:

  1. Instagram profiline gidin.
  2. Ayarları açın.
  3. Doğrulama İste seçeneğini bulun ve seçin. (Bu başlık yoksa beklemeye devam)

Instagram, adınızı ve doğum tarihinizi doğrulamak için fotoğraflı bir kimlik belgesi ister. Bir doğrulama isteği formu ile kimliğinizi Instagrama gönderirsiniz. Bu bir ehliyet, pasaport veya ülke kimlik kartı olabilir.

Not: İsteği gönderdikten sonra biraz beklemek gerekir. Instagram, talebi inceledikten sonra istekleri onaylandığında veya reddedildiğinde hesaplar bilgilendirilir. Bir hesap kapatılırsa, 30 gün sonra yeni bir istek gönderilebilir.

Instagram Doğrulama

ster inanın ister inanmayın, bazı yayıncılar ve diğer uzman şirketler, Instagram hesabınızın doğrulanmasını sağlayacağı iddia edilen hizmetleri sunar. Ne yapacağını gerçekten garanti etmenin bir yolu yok, bu yüzden doğrulanmanıza yardımcı olacak birini işe almayı seçerseniz, paranızla büyük bir şans elde ediyorsunuz.

Bununla birlikte, belirli yayıncılar, Instagram’a sizin adınıza kulis yapmak için bağlantıya sahipler. Bazı durumlarda, bu bireyler veya ajanslar Instagram için sizin durumunuzu yapmak için doğrudan erişim hakkı olan medya ortakları olarak kabul edilir.

Ancak, bu alanda yardımcı olmak için saygın bir şirket bulmak oldukça zordur, çünkü sizi doğrulayabilmeniz için birçok hak iddiasında bulunduğundan dolayı, sadece küçük bir miktar gerçekte meşru bir şut çekmektedir. Basit bir Google araması, doğru olanı tam olarak bir bilim olmadığını bulmak için bunlardan bolca ayrılır ve bunları sıralar. Saygın görünen birkaç şirkete daraltmanızı, ardından web’in geçmiş hizmetleriyle ilgili incelemeler veya müşteri odaklı diğer ayrıntıları araştırmasını öneririz.

Instagram Hesap Doğrulama Hilesi

Doğrulanmış bir rozet satın alma

Doğrulanmanın başka yolları da olabilir, ancak bazılarının Instagram’ın hizmet şartlarını açıkça ihlal eden ve aslında yasadışı olabilecek karanlık ilişkiler söz konusudur.

Doğrulanmış rozetlerin karanlık web üzerinde satın alınabileceği yaygın olarak bildirilmiştir. Burada satıcılar, bir hesabı doğrulama yetisine sahip Instagram üzerinde çalışan iş ortaklarına sahiptir.

IG, onaylanmış rozetlerin satışına veya transferine izin vermediğinden, hem alıcı hem de satıcı bu durumda zımni olacaktır ve söz konusu hesabın kalıcı olarak sona erdirilmesi riskini doğurabilir.

Önemli: YaparımBen.com, Instagram üzerinde mavi bir onay elde etmek için bu yolu önermiyor.

** Markalar, Ünlüler ve Diğer Bilinen Rakamlar Nasıl Doğrulanır?

Gördüğünüz gibi, şirkette yerleşik bir şirket ya da kamuya açık bir kişi değilseniz, Instagram üzerinde doğrulanmak bir şekilde uzun bir atış olabilir.

Bununla birlikte, bu kategorilerden birine girerseniz, Instagram genellikle hesabınızı gözden geçirir ve sizin tarafınızdan gerekli olan herhangi bir işlem olmaksızın mavi onay işaretini kendi başına proaktif olarak ekleyecektir.

Instagram Hesap Doğrulama ile ilgili kandırılmanıza fırsat vermeyin. Günlük hayatta instagram doğrulanmış hesap önemli olan bir konu değil. Gerçekten doğrulanmış bir hesap olmaız gerekiyorsa Instagram tarafınca bu rozet zaten verilir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.