PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
15 Ekim 2018 Pazartesi 22:23
AnaSayfa / Blog / instagram Destek / instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir
instagram iki faktörlü kimlik doğrulama, instagram iki aşamalı kimlik doğrulama, instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma, instagram iki faktörlü kimlik doğrulaması,

instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir

instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir. Android cihazınızda Instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama zamanı geldi. Profilinizi güvence altına almanıza yardımcı olacak ve birisi sizin güvenliğinizin bir seviyesini atlarsa, size haber verecek. instagram iki aşamalı kimlik doğrulama ve kapatma.

İki aşamalı kimlik doğrulama Instagram için de geçerlidir, böylece Instagram hesaplarının güvenliğini arttırmak isteyen kullanıcılar başvurabilir.

Kullanıcıların kullandığı her bir sosyal medya servisinde, kayıtlı kişilerin çok önemli veriler ve özel medyalar içeriyordu. Medya dosyalarının veya bu sosyal medya hizmetleri yoluyla yapılan özel görüşmelerin bile kullanıcılar için büyük önem taşıdığını söyleyebiliriz. Bu verilerin güvenliği, net bir şekilde odaklanmayı gerektiren en önemli husustur. Bu açıklama, geliştiriciler tarafından makul bir şekilde gerçekleştirildi ve giriş güvenlik özelliğini sosyal medya hizmetlerine zaten entegre ettiler. Geliştiriciler şifre giriş sisteminin güvenlik düzeyini güçlendirmek için yoğun bir şekilde çalışır. Ancak yine de kullanıcı hesaplarını korumanın en güvenli yolu olarak belirtilemez.

Gelen Sorular:

  • instagram iki faktörlü kimlik doğrulama

  • instagram iki aşamalı kimlik doğrulama

  • instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma

  • instagram iki faktörlü kimlik doğrulaması

instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama hesapları korumanın en güvenli yolu olarak düşünülür. Çünkü bu işlemde tek seferlik kod onay için kayıtlı bir cep telefonuna gönderilir. Kişi bir kerelik kodun doğruluğunu doğruladıktan sonra hesaba erişebilir. Aksine erişim engellenir. Instagram, şifre şifreleme yöntemi kullanılarak korunan önemli sosyal medya hizmetidir. Instagram, kullanıcıların özel verilerini de içerebileceğinden, muhtemelen güvenlik düzeylerini üst üste bindirme eğiliminde olurlar. İki aşamalı kimlik doğrulama Instagram için de geçerlidir, böylece Instagram hesaplarının güvenliğini arttırmak isteyen kullanıcılar başvurabilir. Bu makalede, Instagram da iki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirilebileceği yöntem hakkında yazdık.

instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir

1. Her şeyden önce, Instagram’ı Android cihazınızda açın ve içersinde hesabınızın Profiline gidin. Eğer giriş yapmadıysanız, önce hesabınıza giriş yapmanız ve daha sonra yalnızca profilinizi kontrol etmeniz gerekecektir.

2. Instagram’da sağ üst köşeye yerleştirilen üç nokta düğmesiyle ayarları açın. Ayarlar paneline ulaştığınızda burada ” İki Faktörlü kimlik doğrulama” adlı yeni bir seçeneği göreceksiniz . Bu yeni seçeneğe dokunduğunuzda diğer ekrana erişeceksiniz.

instagram iki faktörlü kimlik doğrulama, instagram iki aşamalı kimlik doğrulama, instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma, instagram iki faktörlü kimlik doğrulaması,

 

3. Bir sonraki ekranda, ” Güvenlik Kodunu Gerektir ” üzerine yerleştirilen geçiş düğmesine dokunun. İsteğe göre açılış seçeneğini belirleyerek bu özelliği geçiş düğmesi aracılığıyla etkinleştirmelisiniz. Bundan sonra, telefon numaranıza gönderilecek sekiz haneli bir kodu doldurmanız gerekir. Bu kodu doldurmanız istenecektir. Bundan önce, doğrulamanın ele alınabilmesi için etkin telefon numaranızı ayarların içinde belirtmeniz gerekir.

4. Cihazınıza gönderilen sekiz haneli kod aracılığıyla telefon numaranızı doğrulayın. Sonra Instagram size kayıp sayı koşullarındaki yardım için bazı yedek kodlar verecektir. Lütfen bu kodları hatırladığınızdan emin olun. Bu kodların ekran görüntüsü alınmasına ve cihaz galerisine kaydedilmesine rağmen. Bu kadar! Nihayetinde iki faktörlü kimlik doğrulamayı yaptınız, görevlerinize devam ettirin.

instagram iki faktörlü kimlik doğrulama, instagram iki aşamalı kimlik doğrulama, instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma, instagram iki faktörlü kimlik doğrulaması,

Dolayısıyla bu, instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama ile hesabınızı nasıl güvenlik altına alınabileceği ile ilgiliydi. Süreç basittir ve bu özellik herhangi bir sorun olmaksızın hesap için dakikalar içinde etkinleştirilebilir. Kullanıcılar için, Instagram hesaplarına iki faktörlü kimlik doğrulamayı uygulayan kullanıcılar, kendileri ile taşıdıkları irtibat numarasını vermeleri gerektiğini fark etmelidir; bunlar, bir kerelik kodun giriş işlemi sırasında onaylanması için gereklidir. Sonunda, bu güvenlik unsurunu henüz hesabınıza uygulamadıysanız, lütfen şimdi uygulayın!

Ayrıca Bakınız: instagram Taklit Hesap Şikayet Nasıl Yapılır

Makalemizi umarım beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bu yazı ile paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Bu makaleyi faydalı buluyor musunuz?
Makaleyi beğenip beğenmediğinizi bize bildirin. Çünkü bu, makaleyi geliştirebilmemiz için tek yoldur.
Evet0
Hayır0

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Instagram Doğrulama Talebi Yok

Instagram Doğrulama Talebi Yok

Instagram Doğrulama Talebi Yok veya çıkmıyor. Doğrulama talebi formu var mı, ücretli mi yada en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.