PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / iPhone 8 ve X den Önceki iPhone Pil Ömrü Daha Kısa Olabilir

iPhone 8 ve X den Önceki iPhone Pil Ömrü Daha Kısa Olabilir

Son Güncelleme:

iPhone Pil Ömrü Daha Kısa Olabilir Pazartesi günü en yeni iPhone modelleri sahipleri için bazı kötü haberler var. ZDNet’deki bir makaleye göre, iPhone 8 ve X den Önceki iPhone Pil Ömrü Daha Kısa Olabilir.

Katkıda bulunan Adrian Kingsley-Hughes’ın iPhone 8 Plus’daki pil, şarj döngülerini endişe verici bir oranda artıyordu.

Bir şarj döngüsü, bir telefon sıfır güçten yüzde 100’e şarj olduğunda oluşur. Tipik olarak, telefon pilleri, 500 şarjdan sonra etkinliğini kaybetmeye başlar. Bu noktaya kadar, ücretlerinin yüzde 80’ine kadarını tutabilirler. Ondan sonra, genellikle pil için yokuş aşağı gidiyor. iPhone Pil Ömrü Daha Kısa Olabilir

Kingsley-Hughes, sadece dört ay sonra yeni iPhone’unun 91 şarj döngüsüne ulaştığını keşfetti. Bu oran önceki iPhone’lardan çok daha hızlıydı. Bu oranda, pil, hesaplamalara aşınma ve yıpranma hesaba katılırsa, yaklaşık 20 ay boyunca sürecek – ya da daha az olacaktır.

“Bu korkutucu, iki kat daha fazla ki bu iPhone’un, sahip olduğum dört ay boyunca yoğun bir şekilde kullanılmadığını düşünüyorum” diye belirtti. “Ve sadece ben değilim, diğer iPhone X ve iPhone 8 sahiplerinden, pil dolum döngülerinin benzer bir türde olduğu söylendi.” iPhone pil ömrü

iPhone 8 ve X den Önceki Modellerin Pil Ömrü Daha Kısa Olabilir

Geçmiş deneyimlerine dayanarak, Kingsley-Hughes pilin 500 geri dönüşüm işaretine ulaşmadan önce en az üç yıl dayanmasını beklediğini yazdı.

Olası bir suçlu olarak, yeni iPhone’ların kablosuz ve hızlı şarj özelliklerine dikkat çekti. Şarjı daha kolay hale getiriyorlar, bu nedenle telefonlar daha sık aralıklarla şarj edilmekte ve böylece geri dönüşüm sayısı hızlanmaktadır.

Bununla birlikte, teknolojilerin kendilerinin bir pil ömrü üzerinde etkisi yoktur. Örneğin, telefonunuzu kablosuz yerine bir kablo ile şarj etmek, bir aküye üç ay ömrünü uzatmaz.

Bu en yeni pil kapağı, Apple’ın tartışmalı bir kararıyla, daha eski iPhone modellerinde işlemcileri düşük kapasiteli pillerle kısmak için geliyor.

Apple, eski modeller için pil değişimini 150 TL indirimli fiyata sunarak bu hareketin üstesinden gelmeyi bastırmaya çalıştı.

“Apple teknik sorunlar yaşadıkça performans düşürme konusunu ele aldı, yavaş yavaş reddedilip bir düzeltme oluşturmaya çalışıyor” dedi.

“Evet, daha iyi sonuç verebilir, ancak müşteriler geçmişte yanlış işlemler için şirketi aşırı derecede cezalandırmazlar ve bu sefer Apple’a zarar vermek için çok şey yapacaklarından şüpheliyim” dedi.

IFixit’in Wiens, “Gerçek şu ki, Apple, pilleri değiştirmenize gerçekten ihtiyacınız olmadığı iddiasındadır” dedi ve “pillerin telefonlardan çok daha sık değiştirilmesi gerektiği açık” dedi.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.