PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Facebook Destek / Facebook DMCA Nedir Facebook Telif Hakkı Müşteri Hizmetleri
Facebook DMCA Nedir, Facebook Telif Hakkı, Facebook Müşteri Hizmetleri

Facebook DMCA Nedir Facebook Telif Hakkı Müşteri Hizmetleri

Facebook DMCA Nedir, Facebook Telif Hakkı, Facebook Müşteri Hizmetleri, Bu makalede Facebook hesabınızda telif hakkı formu oluşturma hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook DMCA Nedir?

DMCA ABD Telif Hakkı yasa parçası olmasına rağmen, bir DMCA Kaldırma gelmez web sitesi sahibi veya OSP tarafından aşağı alınacak içeriğin yayından kaldırma işlemek amacıyla ve telif hakkı alınmış olan içerik gerektirir.

Başka bir deyişle, içeriğin sizin olduğunuz gerçeği veya konu olduğu bir fotoğraf veya video durumunda, videonun yayından kaldırılmasını istemek ve içeriğin kaldırılması için yeterli olabilir.

Bu, yayından kaldırma koşullarının bir listesidir:

Facebook DMCA Nedir Facebook Telif Hakkı Müşteri Hizmetleri

  • telif hakkı ihlalinde bulunan içerik, ISP / Barındırma şirketinden bir DMCA Takeda Bildirimi aldıktan sonra, web sitesi sahibi tarafından kaldırılır veya “bir web sitesinden kaldırılır”. Bu uyarı yasadışı olarak yayınlanan içerik sahibi, dağıtıcı, yayıncı vb. Tarafından veya onun adına üretilir.
  • telif hakkı ihlali oluşturan içerik, içerik sahibi, dağıtıcı, yayıncı vb. adına veya onun adına bir DMCA Takeda Bildirimi aldıktan sonra web sitesi sahibi tarafından bir web sitesinden kaldırılır veya “kaldırılır”.
  • telif hakkı ihlali oluşturan içerik, hak ihlalinde bulunan içeriği yayınlayan web sitesinin ISS veya Hosting şirketi tarafından bir web sitesinden kaldırılır veya “kaldırılır”. Bunun nedeni, web sitesi sahibinin gönüllü olarak bir DMCA Bildirimi’ne uymaması ve İSS veya Barındırma şirketi Takingown bildirimine uyması gerektiğidir.
    ihlal eden bir web sitesi ISP veya Barındırma şirketi tarafından “çevrimdışı” duruma getirildiğinde. Bunun nedeni, web sitesi sahibi, yukarıda açıklanan şekilde bir Takingdown bildirimine gönüllü olarak uymamasıdır.

Bu İndirme İşlemleri, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası’nda belirtilen şartları kullanan bir DMCA Takeda Bildirimi’nin alınmasından sonra gerçekleşir. (DMCA). Bu Yasa , içerik sahibinin yeminli ifadesine uygun olarak telif hakkı koruma yasası veya içeriği izinsiz kullanan veya ihlal eden bir içerik yayınlayan bir web sitesinden (telif hakkı) ihlal edilen içeriğin doğrudan kaldırılmasına yöneliktir .

Facebook Telif Hakkı Formu Oluşturma

Peki bu sizin ne işinize yarayacak? Bildiğiniz gibi Google Özgün İçerik Ve Yazıları Sever. Örnek Olarak Sizin yazdığınız bir yazıyı bir başkası kendi sitesine ekleyerek kendi linkleriyle donattı. Bu durumda sizde Google düzeyinde kopyacı sıfatına düşebilirsiniz. İşte dmca bunu engellemeye yarar. Dmca nın ne olduğu hakkında bilgi aktardığımıza göre facebook ta bu işlemi nasıl yapacağınızı tarifedeğiz. Önce tarayıcı üzerinden telefondan yada bilgisayardan facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor ve adres satırına www.facebook.com/support/legal/dmca_counter   linkini yazıyoruz

Lütfen tam iletişim bilgilerinizi aşağıda sağladığınızdan emin olun. Tam adınızı, adresinizi ve telefon numaranızı sunmamak, karşı bildiriminizin işlenmesini etkileyebilir. Nüfus Cüzdanınızda Yazan Adınız adres bilginiz, telefon e-posta adresiniz Lütfen bu içeriğin Facebook’ta  bulunduğu yerin internet adresini/tarifini yazın kısmına resmin yada yazının zaman URL’si kısmını yazıyorsunuz bu kısım ‘ facebook ta tarayıcı üzerinden giriş yaptıktan sonra yazının yada resmin üzerine tıkladığınızda http kısımdır’

Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası’nın (“DMCA”) 512 (g) (2) Bölümü, karşı bildiriminizin bir kopyasını şikâyetçi tarafa geçirmemizi gerektirir. Bu, verdiğiniz iletişim bilgilerini içerir.

Bu karşı bildirimi göndermekle siz:

Adresinizin bulunduğu yetki bölgesindeki veya adresiniz Amerika Birleşik Devletleri dışındaysa Facebook, Inc.’in bulunabileceği herhangi bir yetki bölgesindeki Federal Bölge Mahkemesi’nin yargısını onaylıyorsunuz.

İçeriğinizi şikayet eden şahıstan veya şahsın temsilcisinden dava tebliği almayı kabul ediyorsunuz.

Ayrıca yalancı tanıklık suçuna mütelzim olarak sözü edilen materyalin bir yanlışlık veya karışıklık sonucu kaldırıldığına veya engellendiğine inandığınızı da beyan etmiş oluyorsunuz. Açıklamasından sonra kabul ediyorum yada kabul etmiyorum seçenekleri bulunuyor sizin için en uygun seçeneği işaretleyip elektronik imza kısmına isim soy isim yazıyorsunuz.Karşı bildirimi gönder kısmına tıklıyorsunuz.Göndermiş olduğunuz form facebook yöneticileri tarafında onaylanırsa e postanıza geri dönüş yapılıyor.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.