AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Aztech DSL600EW Modem Kurulumu
aztech dsl600ew modem kurulumu, aztech dsl600ew default password, aztech dsl600ew ip adresi, aztech modem kurulumu, aztech DSL600EW modem kablosuz ayarları,

Aztech DSL600EW Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

Aztech DSL600EW Modem Kurulumu, Aztech DSL600EW modem kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır? Sorusuna makalemizde yanıt bulabilirsiniz.

Aztech DSL600EW modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (internet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın  ve modemin IP adresi olan 192.168.1.1 adresini adres satırına yazarak entere tuşlayınız.

Aztech DSL600EW Modem Kurulumu
Aztech DSL600EW Kurulum – IP Adresi

Modem arayüzü açıldığında kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Aztech DSL600EW Kullanıcı Adı Şifre “admin” dir. Kullanıcı adı ve şifreye admin yazdıktan sonra Sisteme Giriş butonuna tıklayın.

Aztech modem kullanıcı adı yada şifre hatalı uyarısı verir ise Modem Şifreleri ve IP Adresleri (Tüm Modemler) makalemiz den destek alabilirsiniz.

Aztech DSL600EW Modem Kurulumu

Aztech modem kurulumu için arayüz şifresini yazıp geçtikten sonra aşağıdaki gibi bir sayfayla karşılaşacaksınız. Sol taraftaki menüden Quick Start seçeneğine tıklayın. 

Açılan menüde User ID kısmına ADSL Kullanıcı Adınızı, Password yazan kısma ADSL Şifrenizi yazıyorsunuz. Yazdığınız şifreye dikkat ediniz. Büyük küçük karakter varsa uyumlu olarak yazmanız gerekiyor. VPI: 8 ve VCI:35 olarak ayarladıktan sonra Disconnec butonuna tıklayın.

Aztech DSL600EW Modem Kurulumu
Aztech DSL600EW Modem Kurulumu – Disconnec

Üst başlıklardan Save Settings ve ardından Restart Router seçeneklerine tıklayın. Restart Router sekmesinde bir onay penceresi ile karşılaşırsanız Yes yada OK diyerek onaylayın.

 

Aztech DSL600EW Modem Kurulumu Nasıl Yapılır
Aztech DSL600EW Kurulum – User ID – Password

Aztech DSL600EW Modem Kablosuz Ayarları

Modemin kablosuz yarlarını yapmak için Wireless sekmesine tıklayın.

 

Sol menüden Setup butonunu tıklayın,  Enable AP işaretli olmalı. SSID kısmına Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ adı belirleyin. Channel alanına tıklayarak Aztech modemin kanalını 6 yada 11 alacak şekilde ayarlayın. Ardından Appy butonuna tıklayın.

Aztech DSL600EW Modem Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır
Aztech DSL600EW Modem Kablosuz Ayarları – Wireless

Şifre ayarı yapmak için sol menüden Security sekmesine tıklayın.

Karışlayan ekranda, WPA ardında Any WAP ve Pre-Shared Key seçeneklerini işaretleyin. PSK kısmına en az 8 en fazla 63 karakterden oluşan ve Türkçe karakter içermeyen bir şifre belirleyin. Tamamladıktan sonra Apply butonuna tıklayın. Yaptığınız bu değişiklik de modem yeni kablosuz ağı görünmüyorsa Restart Router seçeneğinden modemi yeniden başlatın.

Aztech DSL600EW Modem Kablosuz Ayarları
Aztech DSL600EW Modem Kablosuz Ayarları – WPA – Pre-Shared Key – Apply

Aztech DSL600EW modem kurulumu tamamlamış oldunuz.  Modem yeniden başladıysa oluşturduğunuz kablosuz ağ adına oluşturduğunuz parolayla bağlantı gerçekleştirerek interneti sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.