PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
15 Ocak 2019 Salı 15:41
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / ASUS DSL-N16 Modem Port Açma
ASUS DSL-N16 Modem Port Açma, ASUS modemde port açma, Asus Port Açmak, DSL-N16 Modem Port Açma, Modem Kurulumları,

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma

Son Güncelleme:

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma, Güvenlik kamera sistemlerindeki önemli ekipmanlardan biri. Peki bu cihazların kurulumunu nasıl yapacaksınız?

Güvenlik kamerası sisteminin sahip olduğu IP adresi modem üzerinden yönlendirme yapılarak, uzaktan izleme sağlanabilmektedir. Bunun için öncelikle güvenlik kamerası IP numarası bilinmelidir.Bilinmiyorsa DVR cihazının network ayarlar kısmında açılacak ip adresi ve port lar yazılıdır.IP numarasına sahip olduktan sonra modem üzerinden istenilen porta yönlendirme mümkün olmaktadır.Ancak DVR nin arayüzünde yazan ip adresiyle modeminizin ip adresi aynı havuzda olmalıdır.Örnğin 192.168.1.1 ise modeminizin ip adresi DVR ip adresi de 192.168.1…. havuzunda olmak zorunda

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma

ASUS DSL-N16 Modemde port açma işlemini resimli anlatacağız. Tarayıcınızı  (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.Şimdi karşımıza şifre ve kullanıcı adı yer alan bir menü gelecek.Kullanıcı adı admin şifre kısmınada admin yazarak ilerliyoruz.

Asus Port Açmak

Sol kısımda yer alan WAN bölümüne tıklayıp hizmet adı kısmına istediğiniz ismi verebilirsiniz.Bağlantı noktası aralığı kısmına DVR ın ara yüzünde olan portlardan birini yazıyorsunuz.Yerel ip adresi yazan yere DVR ın ip adresini kırmızı üçkene tıklayıp seçiyorsunuz.Yerel bağlantı noktası boş kalacak protokol kısmınaBOTH seçip uygula diyorsunuz.Ekle kısmına tıklayıp tekrar işlemi yeniden yapıyorsunuz.Hizmet adı ve bağlantı noktası aralığı değişiyor.

Sabit ip var is sabit ip’niz üzerinden açtığınız portu yazarak port açık mı? Kapalı mı? Kontrol edilir.Sabit ip bulunmuyor ise bilgisayara ip adresim nedir? yazıp çıkan ip adresinizi ve portunuzu yazdıktan sonra sorgula diye bilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Tp Link WA5210G MAC Filtreleme

Tp Link WA5210G MAC Filtreleme

Birileri sizden habersiz Tp-Link WA5210G Modeme mi bağlanıyor. Hemen Tp Link WA5210G MAC Filtreleme adımlarını uygulayın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.