ASUS DSL-N16 Modem Port Açma, ASUS modemde port açma, Asus Port Açmak, DSL-N16 Modem Port Açma, Modem Kurulumları,

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma güvenlik kamera sistemlerindeki önemli ekipmanlardan biridir. Şimdi port açma adımlarına bakalım.

Güvenlik kamerası sisteminin sahip olduğu IP adresi modem üzerinden yönlendirme yapılarak, uzaktan izleme sağlanabilmektedir. Bunun için öncelikle güvenlik kamerası IP numarası bilinmelidir. Bilinmiyorsa DVR cihazının network ayarlar kısmında açılacak ip adresi ve port lar yazılıdır.

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma için IP numarasına sahip olduktan sonra modem üzerinden istenilen porta yönlendirme mümkün olmaktadır. Ancak DVR nin arayüzünde yazan ip adresiyle modeminizin ip adresi aynı havuzda olmalıdır. Örnğin 192.168.1.1 ise modeminizin ip adresi DVR ip adresi de 192.168.1…. havuzunda olmak zorunda.  E tabi diğer önemli bir konu da modemde internetin aktif olarak kullanıla biliyor olmasıdır. Cihazda henüz internet kurulumu yapılmadıysa öncelikle asus dsl-n16 kurulum makalemizi inceleyiniz. Daha sonra ASUS DSL-N16 Modem Port Açma işlemleri ile devam edebilirsiniz.

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma

ASUS dsl-n16 port açma işlemini resimli anlatacağız. Tarayıcınızı  (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz. Şimdi karşımıza şifre ve kullanıcı adı yer alan bir menü gelecek. Kullanıcı adı admin şifre kısmınada admin yazarak ilerliyoruz.

 

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma Adımları, Güvenlik Kamerası, Radyo Yayını için kullanın.
ASUS DSL-N16 Port Açma

Sol kısımda yer alan WAN bölümüne tıklayıp hizmet adı kısmına istediğiniz ismi verebilirsiniz.Bağlantı noktası aralığı kısmına DVR ın ara yüzünde olan portlardan birini yazıyorsunuz. Yerel ip adresi yazan yere DVR ın ip adresini kırmızı üçkene tıklayıp seçiyorsunuz. Yerel bağlantı noktası boş kalacak protokol kısmına BOTH seçip uygula diyorsunuz. Ekle kısmına tıklayıp tekrar işlemi yeniden yapıyorsunuz. Hizmet adı ve bağlantı noktası aralığı değişiyor.

Sabit ip var is sabit ip’niz üzerinden açtığınız portu yazarak port açık mı? Kapalı mı? Kontrol edilir. Sabit ip bulunmuyor ise bilgisayara ip adresim nedir? yazıp çıkan ip adresinizi ve portunuzu yazdıktan sonra sorgula diye bilirsiniz.

ASUS DSL-N16 Modem Port Açma Adımları, Güvenlik Kamerası, Radyo Yayını için kullanın.
ASUS DSL-N16 Port Açma Kontrolü

Yukarıda anlatılan işlemleri aynı mantıkta diğer port numaraları vs içinde gerçekleştirebilirsiniz. Mantık olarak port açılacak bir IP adresi, port numarası olması işlem için yeterlidir. Daha sonra ASUS DSL-N16 Port Açma kolaylıkla yapılacaktır. İşlemlerde takıldığınız bir durum olursa yorumlarda iletin. Yardımcı olmaya çalışırız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.